sahinbey-in-68-sosyal-tesisi-hizmete-acildi-1429875422

Gençlik Merkezi ve Sosyal Tesis yapımlarına büyük önem veren Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan Ebu Bekir Sıddık Sosyal Tesisi düzenlenen törenle vatandaşların hizmetine açıldı. Vatan Mahallesi’nde yapılan açılış törenine;  Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın, AK Parti Milletvekili Nejat Koçer, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hakan Kurt, AK Parti Şahinbey İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yavuz Çağlayan, AK Parti Milletvekili Adayları Fikret Murat Tural ve Serpil Kavrak ile mahalle sakinleri katıldı.

Kuran Tilaveti ile başlayan tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Açılış Töreninde konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu,   açılışı gerçekleştirilen Ebu Bekir Sıddık Sosyal Tesisi’nin Şahinbey Belediyesi bünyesindeki 68. sosyal tesis olduğunu söyledi.

“AMACIMIZ HER MAHALLEYE BİR SOSYAL TESİS YAPMAK”

Her mahallede bir sosyal tesis açmayı amaçladıklarını ifade eden Başkan Tahmazoğlu, “Daha önce buradaki camimiz çok küçüktü. Öncelikli olarak camimizin çevresinde bulunan binaları kamulaştırarak alanı yaklaşık 3 katı kadar genişlettik. Daha sonrada camimizin tam karşısına aynı isimle Ebu Bekir Sıddık Sosyal Tesisi’ni yaptırdık. Mahalle sakinlerimiz sosyal tesisimizde bulunan kurslara katılabilecekler. Üstte iki sınıfımız ve kadınların kullandığı bir taziye evimiz var. Alt katta da erkeklerin kullanabileceği bir alan var. Burada yine Kuran’ı Kerim kursu dışında kurslarımız da var. Bu tesisimiz ve camimiz kamulaştırma bedelleriyle birlikte yaklaşık 2 milyon 250 bin liraya mal oldu. Tesisimiz ve camimizin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

“GAZİANTEP’TE Kİ BELEDİYELER TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLUYOR”

AK Parti Milletvekili Nejat Koçer de Şahinbey Belediyesi’nin çalışmalarının çok değerli olduğunu belirterek, “ Şahinbey Belediyesi çok güzel ve hayırlı hizmetlere imza atıyor. Gaziantep’te ki belediyelerimiz, sosyal belediyecilik anlamında Türkiye’ye örnek oluyorlar. Ankara’da gittiğimiz yerlerde belediyelerimizin çalışmaları konuşuluyor ve söyleniyor. Bununla da iftihar ediyor, gurur duyuyoruz. Bugün açılışını yaptığımız sosyal tesis, Şahinbey Belediyesi bünyesindeki 68. sosyal tesis olacak. Ben daha nice sosyal tesisler açılmasını diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

‘’BU MAKAMLAR ÇOK ÖNEMLİ’’

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de, Şahinbey Belediyesi’nin başarılı çalışmalarını yakından
takip ettiğini ifade ederek, “Sevgili Peygamberimizin dostu çalışma arkadaşı Ebu Bekir Sıddık’ın ismi çok önemli. Onu Allah cenneti ile müjdeledi, yüce Mevla’m inşallah bizleri onların şefaatinden mahrum etmez. İşte o yüzden bu makamlar çok önemli vekillik, bakanlık adı ne olursa olsun, bir eser bırakabiliyorsan, dokunduğunu bir yaşlıdan hayır duası alabiliyorsan bu hepimiz için en önemli sonuçtur. Çünkü biz inanıyoruz ki bu dünya bir sınav ve herkes sınav oluyor. Bize düşen şey bu sınavın hakkını vermek. Bu sınavı da doğru dürüst geçebilmek için sizlerin hayır duasını çoğaltmamız gerekiyor. Bu sebeple Tahmazoğlu başkanımızdan ve çalışma arkadaşlarından Allah razı olsun diyorum.

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu’nun yaptırdığı dua ile birlikte cami ve sosyal tesisin açılışı yapıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here