Şehitkamil Belediyesi yaz ve kış taeakwando spor okullarında eğitim gören sporcular katıldıkları il, bölge ve Türkiye şampiyonlarında önemli başarıların altına imza atmaya devam ediyor. Şehitkamilli taekwandocular 2014 yılında katıldıkları farklı organizasyonlarda yeşil-siyahlı kulübe 50’yi aşkın madalya kazandırdı.

 

Şehitkamil Belediyesi ve Şehitkamil Belediyespor Kulübünün ortaklaşa organize ettiği yaz ve kış taeakwando spor okullarında son bir yılda bin 100’e aşkın sporcu eğitim gördü. Eğitim faaliyetlerini başarıyla tamamlayan sporcular ise Şehitkamil Belediyespor Kulübü adına katıldıkları yarışma ve şampiyonlarda 5 aylık zaman diliminde 50’nin üzerinde madalya kazanarak büyük bir başarının altına imza attı. Yeşil – siyahlı kulübün şampiyon sporcuları, son olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğünün organize ettiği Anadolu Yıldızları Ligi Türkiye Şampiyonasına 4 sporcu ile katılma hakkı elde etti. Sporcuların bu şampiyonada da kategorilerinde Türkiye genelinde ilk on sıra içerisine girmesi yeşil – siyahlı kulüpte görev yapan teknik heyet ve idarecilere ayrı bir mutluluk yaşattı.

 

Şehitkamil Belediyesi Taeakwando Antrenörü Mehmet Beyaz, spor okullarından yetişen sporcularla bir çok başarılı sonuç elde ettiklerini ve ilerleyen yıllarda da bu başarıların ulusal bazda da devam edeceğini belirterek, “Son dönmelerde minik ve çocuk yaştaki sporcuların taeakwando branşına olan ilgisi memnuniyet verici, spor okullarımızda her yıl binlerce sporcumuza eğitim veriyoruz, bu sporcular içerisinden yetenek seçimi ilkeleri ve branşa özgü seçme yönetmeleri ile tespit ettiğimiz sporcuların il, bölge ve Türkiye şampiyonlukları elde etmesi memnuniyet verici ümit ediyorum ki ilerleyen dönemde de branşımıza olan bu büyük ilgi katlanarak çoğalır ve kulübümüzün, Gaziantep’imizin başarıları her platform da süre gelir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here