Suriye Türkiye’dir!

Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Ali Şahin, sosyal medya üzerinden Suriyelilere yönelik linç kampanyasına sert tepki verdi.

Suriye’yi Türkiye’den ayrı düşünenlerin hipnozda olduklarını söyleyen Şahin, “Nizip’te Suriyelilerin kaldığı kampımızda adı Türkiye olan 15 Suriyeli yaşıyor” dedi. Sosyal medya hesabından adı Türkiye olan Suriyelilerin kimliklerini paylaşan Şahin, “Ve dilerim bu fotoğraflardaki isimler 1 asırdır hipnoz edilmiş, bitkisel hayatta yaşayan Suriyelilere düşman Türk kardeşlerimi uy(t)andırır” ifadelerini kullandı.

BU SORUNUN ACI BİR CEVABI VAR

Şahin, kendisine ait twitter hesabında sosyal medya üzerinden Suriyelilere yönelik linç kampanyası ile ilgili “Kampta ziyaret ettiğim Suriyeli ve 1932 Hama doğumlu bir Araptı. Ama adını Türkiye’ ye olan sevgisinden dolayı babası “TÜRKİYE” koymuştu. Suriye Türkiye’dir. Nizip kampımızda adı Türkiye olan 15 Suriyeli daha yaşıyor. Ey Suriye’yi Türkiye’den ayrı sananlar! sadece hipnozdasınız. Ve dilerim bu fotoğraflardaki isimler 1 asırdır hipnoz edilmiş, bitkisel hayatta yaşayan Suriyelilere düşman Türk kardeşlerimi uy(t)andırır. Eli silah tutacak Suriyeliler burada ne geziyor sorusu ile sıkça karşılaşır, bazen de sorarız kendimize. Bu sorunun acı bir cevabı var” açıklamasında bulundu.

HEPSİNİN BÜYÜK DRAMLARI VAR

Ali Şahin, “Bu şekildeki Suriyeliler ya evin yaşayan tek erkeği, ya kardeşleri Suriye’de savaşırken ailesine sahip çıkan genç ya da nöbet usulü cepheden yeni dönmüş ve kardeşi orada savaşırken kendisi özlediği ailesini görmeye gelmiş bir Suriyelidir. İstisnaları yok mu tabi ki olabilir ama maalesef eli silah tutan Suriyeli sandığınız çoğu önyargının gerisinde yaşanmış büyük dramlar var” diye konuştu.

AHMET YAVUZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here