Gaziantep’te değişik bölgelerde bulunan ve belediyeler dış cephesi tam bir ev görünümüne dönüştürülen trafolar bazı vatandaşlar tarafından ev sanılarak kiralanmak isteniyor. 
Akşamları loş bir ışıkla aydınlatması sağlanan ve pencerelerinden dışarı otantik bir aydınlık saçan elektrik trafosunu en çok merak eden kitle ise kenti henüz tam tanımayan Suriyeli’ler oluyor. 

60. Yıl Mahallesi’nde Nurel Enver Taner Ortaokulu yanındaki boş arsada bulunan elektrik trafosu Suriyeli vatandaşların hayli ilgisini çekiyor. Her görenin dikkatini çeken ve özelllikle akşam vakitlerinde otantik aydınlatmasıyla güzel bir görüntü oluşturan elektrik trafosunu Suriyeli vatandaşlar kiralamak istiyor. Suriyeli vatandaşlar zaman zaman mahalle sakinlerine burasının boş ise kiralanabilme durumu hakkında sorular soruyor.

IŞIKLI TRAFOYU KİRALAMAK İSTİYORLAR
Mahalle sakinlerine elektrik trafosu oluğunu bilmedikleri ışıklı kulübeyi kiralayıp orada ikamet etmek istediklerini söyleyen Suriyeli vatandaşlar, kulübenin elektrik trafosu olduğunu öğrenince şaşkınlık yaşıyor.

TARİHİ BİR KONUT ZANNEDİYORLAR
60. Yıl Mahallesi sakinleri de elektrik trafosunun aydınlatmasını ilginç buluyor. Boş bir arsada yer alan trafonun etrafında da herhangi bir yapı olmaması sebebiyle geniş bir çevre tarafından görülebiliyor. Trafoyu gören vatandaşlar burayı bir eğlence mekanı ya da tarihi bir konut zannediyor. Suriyeli vatandaşlar da tarihi bir konut zannettikleri bu elektrik trafosunu kiralamak istiyor ve trafonun kapısını zaman zaman çalarak içeriden bir ses gelip gelmeyeceğini merak ediyor. Mahalle sakinlerine de, “Bu evin sahibine nereden ulaşabiliriz, burayı kiralamak istiyoruz.” diyen 
Suriyeli vatandaşlar buranın konut değil, elektrik trafosu olduğunu duyunca hayli şaşkınlık yaşıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here