auto-misir-da-529-kisiye-verilen-idam-karari--5828958_o

Antalya – Mısır’da 529 İhvan-ı Müslimin Hareketi taraftarı hakkında verilen idam cezasını protesto eden Antalya Ak Parti İl Gençlik Kolları, kentin araç trafiğine kapalı olan caddesine önce “darağacı” kurdu, sonra da boyunlarına ip geçirdi.

Mısır’da seçimle Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi’nin görevinden uzaklaştırılmasının ardından Mısır’da bir dizi olay yaşanırken, İhvan-ı Müslimin Hareketi taraftarları yargılanmış, ikinci yargılama sonucunda 529 İhvan-ı Müslimin Hareketi taraftarı hakkında idam kararı verilmişti. Verilen kararıTürkiye genelinde AK Partili gençler eş zamanlı olarak protesto etti.

DENİZLİ – Denizli’de Mısır’da idam kararı verilen 529 kişi için Denizli’de kefenli ve darağaçlı eylem yapıldı. Mısır’da Müslüman Kardeşler üyesi 529 kişi hakkında idam kararı verilmesi ile ilgili tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de eylem yapıldı. Delikliçınar Meydanı’nda yapılan eyleme yaklaşık 200 kişi katıldı. Meydanda kurulan temsili darağaçları dikkat çekerken, bazı gençlerin de kefen giydiği görüldü. Eylemde sık sık “Mursi seninleyiz”, “Mursi’ye selam, direnişe devam” sloganları atıldı.

GAZİANTEP – Mısır’da 529 kişiye verilen idam kararı, Ak Parti GaziantepGençlik Kolları üyeleri tarafından Demokrasi Meydanı’na getirilen dar ağaçları ile protesto edildi.

Trabzon – Türkiye’nin bir çok noktasında olduğu gibi Ak Parti Trabzon İl Gençlik Kolları da Mısır’daki darbe karşıtı 529 kişi hakkında verilen idam cezasını düzenledikleri basın açıklaması ile protesto ettiler.

Kütahya – Ak Parti Kütahya İl Gençlik Kolları Başkanlığı üyesi bir grup,Mısır’daki idam kararı; Zafer Meydanı’na kurulan darağaçlara kefen giymiş ve boğazına ilmek geçirilmiş gençler tarafından, 529 adet karanfil dağıtılarak protesto edildi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here