Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Türk Dünyası Belediyeler Birliği yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

26 ülkeden 1070’in üzerinde üye belediyesi ile tecrübe ve bilgi paylaşımı alanında ortak akıl ekseninde değer yaratmayı hedefleyen Türk Dünyası Belediyeler Birliği  Olağanüstü Genel Kurulu İstanbul Pendik Green Park Otel’de yapıldı.

Açılış konuşmaları sonrasında Divan Heyeti oluşturularak gündemlerin oylanmasına geçildi. Divan Heyet Başkanlığını Birlik Kurucu Başkanı, İstanbul Milletvekili Erol Kaya yürütürken, heyet üyeleri Azerbaycan Yerel Yönetimler Ajansı Başkanı Birlik Eşbaşkanı Mehdi Selimzadeh ve Bulgaristan Mineranli Bani Belediye Başkan Yardımcısı Musa Çolak oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yeniden başkanlığa seçildiği kongrede Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin 26 ülkede varlığını gösteren bir birlik olduğunu ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “bizde iki yıl önce bu birliğe üye olmuştuk. Bu yıl yapılan genel kurulda yönetim kurulu üyeliğine seçildik. Şahinbey Belediyesi olarak bizim yurt dışında kardeş belediyelerimiz var. Bu belediyelerimizle işbirliğimizi sürdürüyoruz. Türk Dünyası Belediyeler Birliği yönetiminde olmamız nedeniyle inşallah bundan sonra yurt içi ve dışındaki belediyelerimizle işbirliğimizi daha da geliştireceğiz.”dedi. Yeni yönetim organlarının ve birlik tüzüğünde yapılan değişliklerin oylanarak kabul edilmesinin ardından yapılan tebrik konuşmalarıyla program sona erdi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here