Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, eğitime büyük önem verdiklerini belirtti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, belediyenin mayıs ayı olağan meclis toplantısı ikinci oturumu Tahmazoğlu başkanlığında belediye meclis salonunda gerçekleştirildi. Gündeme alınan 8 madde ilgili komisyonlarda geldiği gibi kabul edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Tahmazoğlu, görev süresi boyunca belediye bütçesini 8 kat artırdığını ifade etti.

Türkiye il ve ilçe belediyeleri içerisinde en büyük bütçeyi gerçekleştirdiklerini vurgulayan Tahmazoğlu, şunları kaydetti:

“Tüm belediyeler bazında Türkiye geneli 7’nci büyük bütçeyi yapan belediye olduk. Eğitime büyük önem veriyoruz. 5 yılda Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 28 okul arsa devri ve 21 okul arsasının tahsisini yaptık. YineŞahinbey Belediyesi olarak iki okul yaparak, eğitim öğretime sunduk. Üçüncü okulumuzun yapımını gerçekleştireceğiz. Eğitimde başarıyı destekledik, desteklemeye devam ediyoruz. Planlı mahallelerimizde okul sıkıntımız yok ama eski çarpık yapılaşmanın olduğu bölgelerimizde eğitim alanı sıkıntısı yaşanıyor. Bununda en büyük sebebi geçmiş yöneticilerin okul ve park alanlarını korumamasıdır. ”

Bölgelerde okul alanı ve park için çalışmaların devam ettiğini anlatan Tahmazoğlu, yeşil alan noktasında da önemli çalışmalara imza attıklarını kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here