17032014-090526

 

Şahinbey Belediyesi’nin dar gelirli ailelere yönelik yaptırdığı ilk 1000 ailenin ev sahibi olacağı Mavikent Konutları’nın anahtar teslim töreni Şahinbey Spor Salonu’nda yapıldı. Törene Vali Vekili Mustafa Canarslan, AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin, AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hakan Kurt ile yaklaşık 3 bin kişi katıldı. Mutlulukları yüzüne yansıyan aileler anahtarlarını akrabaları ile birlikte almaya geldi. Salonu dolduran binlerce kişi anahtarların dağıtılacağı anı büyük bir heyecanla bekledi.

Herkes ev sahibi olsun diye!

Törenin açılışında konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ilçe belediyesi ile büyükşehir belediyesinin uyumunun çok önemli olduğunu ifade ederek, “Aynı dili konuşup aynı istikamette hareket etmek işlerin hızlı ilerlemesi bakımından çok önemlidir. Şimdi Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Fatma Şahin, inşallah 15 gün sonra yapılacak seçimde sizlerin oyları ile seçileceğine inancım tamdır. Yeni dönem için 20 bin konut sözü verdik. Bunu söylerken aklımdaki rakam daha yüksekti söylemeye korkuyordum. Kafamdaki rakamı söylersem halkın ‘Kafadan atıyor’ diyeceğini düşündüm. Ama bakın artık 20 bin milletin kafasına yerleşti. Çünkü geçtiğimiz dönemde 5 bin rakamını söyledik ve bunu gerçekleştirdik. Müteahhitlerimizle birlikte Şahinbey’de yaptığımız konut sayısı 50 bin. Yani son 5 yılda Şahinbey ilçemizde ruhsatlı imarlı konut yapıldı. Bu hayali bir şey değil. Biz 300’den başlayarak bin daha sonra 2 bin dedik. Daha sonra buradaki salonda 20 bin dedik ve buradan bir uğultu yükseldi. Ama şimdi herkes 20 bin rakamının olabileceğine inanıyor. Ama biz 20 bin konut rakamını söylerken aklımızda 50 bin konut yapmaktı. İnşallah yeni dönemde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin ile birlikte 50 bin konutu çok rahat bir şekilde yapacağımıza inanıyorum. Çünkü önünüze hedef koymazsanız, vizyon koymazsanız hiçbir şey yapamazsınız” diye konuştu.

Gücümüzü vatandaştan alıyoruz

Yola çıkarken en önemli yol haritasının iyi günde kötü günde vatandaşlarla birlikte olmak istediklerini ifade eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin, “En büyük gücümüz vatandaşlarımızdır. Biz halkımızı seviyoruz ve sizlerin mutlu olmasını, huzurlu olmanızı istiyoruz. Şunu büyük bir yeminle söylüyorum ki, 2 evladım için ne istiyorsam hepinizin evladı için de aynı şeyi istiyorum. Yeni eserler yeni hizmetler üretmeye devam edeceğiz. Size söz veriyorum, ne kadar konut ihtiyacı varsa, Allah nasip ederse başkanlığa gelirsem, Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu ve Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu ile el ele vererek ne talep ediyorsanız bütün gücümüzle bunları yapacağız ve hizmetinize sunacağız ve bu şehir her noktada olduğu gibi 80 ile örnek olacaktır. Sonuç olarak şunu başaracağız, sizler diyeceksiniz ki ‘Allah bu ekipten razı olsun’ diyeceksiniz. Bunu dedirtmek için büyük bir gayretle çalışıp başaracağız” şeklinde konuştu.

Yapılan açılış konuşmalarının ardından Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve protokol üyeleri sahneye çağırılan ailelere anahtarlarını teslim etti. Yıllardır kirada oturan aileler evlerinin anahtarını protokol üyelerinden alırken duygulu anlar yaşadı. Çocukları ile birlikte gelen aileler anahtarlarını alırken konuşmakta bile güçlük çekti. Anahtarlarını teslim alan ailelerin mutlulukları yüzüne yansıdı. Başkan Tahmazoğlu ve diğer protokol üyeleri ailelere tek tek anahtarlarını teslim ederek mutluluklarını paylaştı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here