AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, İstanbul’daki terör saldırısını değerlendirdi. Tayyar, bu eylemle hedefledikleri toplumda yılgınlık ve düş kırıklığı oluşturmak dedi. Ayrıca Tayyar, ‘Erdoğan’sız Türkiye projesini canlandırmak istiyorlar. Çünkü Türkiye’ye çağ atlatan lider Recep Tayyip Erdoğan’ı tasfiye ederlerse Türkiye’yi bölmenin daha kolay olacağını biliyorlar’ diye konuştu.

Milletvekili Şamil Tayyar, Türkiye’nin kendi derin devletinin olması gerektiğini belirterek, “Derin devlet kötü bir şey değil.” diye konuştu. Tayyar şu ifadeleri kullandı: “Derin devlet kötü bir şey değil. Türkiye gibi bu zor coğrafyada bir ülkenin mutlaka derin devletinin olması lazımdır. Kendi küllerinden kendini oluşturan bir devlet anlayışını ifade eder bu. Ama maalesef derin devleti ele geçiren bürokratik oligarşi, bunu kendi iktidarının aracı olarak gördü. Şimdi diyoruz ki; Türkiye’de yeni bir derin devlet oluşturulacak. Bunlar milletten emir alacak.”

 

YILGINLIK OLUŞTURMAK İSTİYORLAR

Hain terör saldırısına karşı Melis’te yayınlanan ortak bildiriye HDP’nin imza atmamasının da masaya yatırıldığı programda, Tayyar, “Bildiriye imza atmayan HDP’nin bu saldırıyı yapan tak terör örgütünden hiç bir farkı yoktur. ” dedi. Tayyar konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Bu eylem ile hedefledikleri ne buna bir bakmak lazım. Toplumda yılgınlık, bezginlik bir düş kırıklığı oluşturma amacını içinde taşıdığı çok aşikar. Türkiye’nin yönetilemediği algısını oluşturmak onun alt başlıklarını beslemek, sonrasında da Erdoğan’sız Türkiye projesini tedavülde canlı tutmak, sonrasında da Türkiye’yi bölmek ve parçalamak. 15 Temmuz’da biz bu niyeti çok yönlü olarak zaten gördük. Eğer 15 Temmuz’da başarılı olsalardı, Vatikan tipi bir butik devlet kuracaklardı. Fetullah Gülen bir kainat imamı sıfatıyla gelecek ve bu coğrafyada kurdukları o butik devlet üzerinden ıslah etmeyi planlıyorlardı. Doğu ve Güneydoğu’yu ise PKK’ya verip orada bir PKK devleti kurduracaklardı, bu niyetleri gerçekleşmedi. Ama görüyoruz ki bu hesabı kapatmış değiller, buna devam ediyorlar ve edecekler. Bugün İstanbul’da bu hadiseler ile, başka yerde başka araçlar ile yine bizim karşımıza çıkacaklar. Recep Tayyip Erdoğan’ı tasfiye edene kadar, Türkiye’yi değersizleştirip itibarsızlaştırana kadar mücadele sürecek. Bazıları diyebilir ki niye Recep Tayyip Erdoğan? 2002’den bu yana Türkiye’ye çağ atlatan ve Türkiye’yi küresel güç odakları karşısında etkili hale getiren lider Recep Tayyip Erdoğan. Onlar şunun farkındalar Recep Tayyip Erdoğan’ı tasfiye ederlerse Türkiye’ye diz çöktürmenin daha kolay olacağını varsayıyorlar ve umuyorlar.

 

HDP’NİN TAK’TAN BİR FARKI YOK

 

Meclis’te partiler ortak deklarasyon yayınladı üç parti ama HDP imza atmadı. Ondan sonrada kalkıyorlar konuşuyorlar ‘niye 10 milletvekili cezaevinde, rehin tutuyorlar’ vs. gibi. 38 vatan evladı şehit olacak, yüzlerce yaralımız olacak, terörü lanetleyeceksiniz sonra kalkıp ben bu işin içinde yokum diyeceksiniz. Bu eylemi üstlenen TAK’la, bu bildiriye imza atmayan HDP arasında ne fark var. İkisinin de aynı amaca hizmet ettiğini çok açık şekilde görüyoruz. Türkiye’de herkes HDP’nin PKK’nın bir aparatı olduğunu, arka bahçesi gibi hareket ettiğini biliyor. Bunu böyle somut adımlarla da tescillemiş oldular. Ben artık bu saatten sonra HDP’nin bu parlamentoda yerinin olmadığını düşünüyorum. Önümüzdeki süreçte haklarında dava açılanlar, soruşturma açılanlar var, savcılık nasıl bir işlem yürütür bilmiyorum ama o Meclis’te bulunmayı ve o kürsüyü kullanmayı hak etmediklerini düşünüyorum”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here