gaziantep-enerji-zirve

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin 21 Şubat 2014’te Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın ve EPDK 2. Başkanı Mustafa Yılmaz’ın katılımı ile gerçekleştirilecek olan Enerji Zirvesi’nde tüm taraflar ikinci kez bir araya geliyor. Ayrıca ‘Sanayide Enerji Verimliliği Ödülleri’ de ilk kez bu zirvede sahiplerini buluyor.

İlki geçtiğimiz yıl Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın katılımı ile gerçekleştirilen Enerji Zirvesi’nin 2’si, bu yıl 21 Şubat’ta Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde (ŞKM) düzenleniyor.

Zirve ile sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda bölgede yaratılmakta olan katma değerin milli ekonomimize büyük katkı sağlamasına destek verilmesi hedefleniyor.

Bölgenin enerji alanındaki bu en büyük organizasyonu, karar vericileri ve kanaat önderlerini buluşturarak enerji yol haritasını çiziyor. Enerji Zirvesi’ne Bakanlıklar, özel sektör, kamu, sivil toplum kuruluşları ve akademisyenlerin yanı sıra ilgili tüm kuruluşlar katılabilmektedir.

ZİRVEYE KİMLER KATILACAK?

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın açılış konuşması ile başlayacak olan Zirvenin konuşmacıları arasında Gaziantep Valisi Erdal Ata ve GaziantepBüyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey’in yanı sıra Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu EPDK 2. Başkanı Mustafa Yılmaz, Gaziantep Milletvekili – Eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, T.C. Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahattin Çimen, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı İbrahim Halil Mazıcıoğlu,İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Görevlisi, Ekonomist Prof. Dr. Kerem Alkingibi önemli isimler yer alıyor.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, EPDK,Gaziantep Ticaret Odası ve Gaziantep Sanayi Odası gibi kurumların destekleriyle gerçekleştirilen Zirve, Sanko Enerji, SolarTürk Enerji, MB Holding, Özmaksan, Wilo, E-G Mimarlık, THY ve GAZDAŞ sponsorluğunda düzenleniyor.

ZİRVEDE NELER KONUŞULACAK?

Enerji verimliliği politikaları, sanayide enerji yönetimi, bölgedeki güneş ve rüzgar enerjisi yatırımları ve bu yatırımların geleceği, temiz enerji teknolojileri, lisanssız enerji üretiminde yeni dönem, enerji hukukunda yeni düzenlemeler zirvenin öne çıkan konuları arasında yer alıyor. Geçen seneki başarısından güç alan Zirve’de bu yıl Ana Oturumların yanında interaktif olarak gerçekleştirilecek Paralel Oturumlarda da önemli konular tartışılıyor.

SANAYİDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ ÖDÜLLERİ İLE GAZİANTEP BİR İLKE İMZA ATIYOR

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ve gelenekselleşmesi hedeflenen, bölgenin enerji alanındaki en büyük organizasyonunda Sanayide Enerji Verimliliği Ödülleri sahiplerini buluyor.

Sanayide Enerji Verimliliği Ödülleri, enerji politikaları ve sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda bölgenin gerçekleştirdiği ve gerçekleştirmeyi planladığı çok sayıdaki başarılı uygulamayı paylaşmak ve diğer projelerin geliştirilmesini teşvik etmek amacıyla düzenleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here