Tarafsız olmak zülümdür

Tarafsız olmak zülümdür

Suriyeli Filistinliler “Suriye’de yaşayan Filistinliler Özgürlük Topluluğu” (MASİR) adı altında birleşti.

Topluluk, Esed rejimine karşı tutum ve duruşlarını belli etmek ve Suriye’de yaşanan zulme karşı güçlerini birleştirdi. MASİR kurucu heyeti adına konuşan Eymen Fehmi Ebu Haşim “Bazı Filistinli Siyasetçi ve Düşünce grupları, Suriyeli Filistinleri Tarafsız davranmaya zorlamaya çalışıyorlar.  Bu akan kan;  Özgür Suriye halkının kanıdır.  Bu kan karşısında Tarafsız olmak zülümdür, haksızlıktır.” dedi.

“SURİYE DEVRİMİ FİLİSTİN DAVASINA GÖBEKTEN BAĞLIDIR”

Gaziantep Palmiye otelde düzenlenen basın toplantısında MASİR kurucu heyeti adına konuşan Eymen Fehmi Ebu Haşim oluşumun amacı hakkında bilgi verdi. Haşim, “ Suriye devrimi Filistin davasına göbekten bağlıdır.  Biz Esed ve İran’ın yanına duran ve onların katliamlarına meşruiyet arayan Filistinli STK ve siyasi oluşumlardan değiliz.  Bazı Filistinli Siyasetçi ve Düşünce grupları, Suriyeli Filistinleri Tarafsız davranmaya zorlamaya çalışıyorlar.  Bu akan kan;  Özgür Suriye halkının kanıdır.  Bu kan karşısında Tarafsız olmak zülümdür, haksızlıktır. Bu nedenlerden dolayı bugün güçlerimizi birleştiriyor, Siyasi ve İnsani çizgimizi belli ediyoruz.” diye konuştu.

20160515_125633.jpg

Toplantıya Gaziantep Dışişleri Temsilcisi Adnan Keçeci, SMDK Başkanı Enes Abde ve çok sayıda Suriyeli Filistinli; siyasetçi, Gazeteci ve kanaat önderleri katıldı.Konuşmalardan sonra SMDK Başkanı Abde, Resim sergisi açılışı yaptı.

HABERMERKEZİ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here