simdi-temizlik-vakti-1445509190-15820639114

Şahinbey Belediyesi tarafından “Şahinbey’de Temizlik Vakti” sloganlarıyla başlatılan okullardaki temizlik çalışmaları devam ediyor. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kampanya kapsamında ziyaret ettiği Fehime Kasapoğlu İlkokulunda öğrencilere kumbara hediye etti.

Şahinbey ilçesi sınırlarında bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerde temizlik ve bakım işlerini yapan Şahinbey Belediyesi, kampanya kapsamında şimdiye kadar 150 okulun genel bakımı ve temizliği yapıldı. Öğrencilere temizlik bilinci ilgili sunumların yapıldığı kampanya çerçevesinde, okul bahçelerine ağaç dikilirken öğrencilere kırtasiye malzemeleri hediye ediliyor. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu önceki gün temizlik kampanyası kapsamında Barak Mahallesi’nde ki çevre ve bahçe temizliği yapılan Fehime Kasapoğlu İlkokulunda öğrencilerle bir araya geldi.

TAHMAZOĞLU: “TASARRUF GELECEĞİMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Kampanya ile okulların bahçe ve iç temizliklerinin yanı sıra okul duvarlarında deforme olmuş yerlerin boyaları yapılıp okul bahçesine de fidan dikimi yapıldığını aktaran Başkan Tahmazoğlu, “Burada ki ziyaret amacımız Şahinbey’imizi, Gaziantep’imizi tertemiz tutmak. Peygamber efendimiz “Temizlik imandandır” demiştir. Onun için gerek şahsi temizliğimiz gerek çevre temizliği gerçekten çok önemli. Yaşadığımız Şahinbey İlçemizi temiz tutmak bizim asli görevimizdir. Okulumuzun bin 600 mevcudu var. Okulumuza 7 adet çöp kovası monte ettik. Bundan sonra çöpleri bu kovalara atacağız. Lavabolarda kullanmak için sıvı sabun getirdik, ellerimizi bu sabunla yıkayacağız. Futbol, basketbol ve voleybol topu getirdik bunları Beden Eğitimi derslerinde kullanacaksınız. 10 adet tekli bank getirdik bahçeye çıkınca bunlara oturun diye. 15 adet ağaç getirdik ve şimdi bunları dikeceğiz. Ayrıca siz öğrencilerimiz için birer kalem, birer not defteri ve kumbara hediye edeceğiz. Bu kumbaralarla tasarruf edin istiyoruz. Tasarruf geleceğimiz için çok önemli. “Damlaya damla göl olur” diye güzel bir ata sözümüz var. Lüzumsuz para harcamayacağız, kumbaramızla birikim yapacağız” diye konuştu. Konuşmaların ardından sahneye davet ettiği öğrencilere kumbara hediye eden Başkan Tahmazoğlu, sonrasında okul bahçesine öğrencilerle birlikte ağaç dikti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here