140320141839158172036 140320141839158172036

 

Adalet ve Kalkınma Partisi Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer, tarihi miting sonrası yaptığı değerlendirmede iddialara da cevap verdi. Uzer, mitingin 30 Mart’a ayna tututuğunu dile getirerek, ‘’Taşıma söylemlerini ispatlasınlar görevi bırakırım’’ dedi.

BAŞBAKAN TEŞEKKÜR ETTİ
Ak Parti’nin 14 Mart Cuma günü Gaziantep’te yaptığı mitingin yankıları sürüyor. Tüm kesimleri hayretler içerisnde bırakan kalabalık, miting öncesi yapılan tahminleri de alt üst etti. Miting sonrası Güneş Gaztesi’ne özel bir değerlendirme yapan Ak Parti İl Başkanı Ahmet Uzer, ‘’Başbakanımız Gaziantep’te böyle bir kalabalık görmediğini ifade etti. Giderken şahsımda tüm teşkilata teşekkürlerini iletti’’ dedi.

100 BİNİN ÜZERİNDEYDİ
Mitinge katılım sayısının resmi olarak 100 bin olarak açıklanmasını da değerlendiren Uzer, ‘’Miting öncesi düzenlediğimiz basın toplantısında rekor bir miting yapacağımızı söylemiştik. Bana göre 100 binin üzerinde bir katılım vardı. Grand otelden meydana bağlanan yol, Tapu kadastro önündeki park, Maarife kadar olan bölge ve tüm çevre yollar insan doluydu. alanın küçük kalması nedeniyle kalabalık etrafa yayıldı. Bu nedenle miting alanına giriş yapamayan ve çevreden izleyen vatandaşların sayısı  da hayli fazlaydı. Bu nedenle 100 binin üzerinde bir katılım olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim’’ diye konuştu.

mitingi_7505

İLÇELER DIŞINDA GELEN OLMADI
Uzer, miting sonrası ‘taşıma ve toplama’ söylemlerine de cevap vererek şunları söyledi: Gaziantep tarihinde görülmemiş bir mitin yaptık. Bu gerçeği görmeyerek farklı yorumlar yapanlar ispatlasınlar görevimi bırakırım. Mitinge ilçelerimiz dışında çevre illerden gelen olmamıştır. Zira miting öncesi basın toplantısında da bu konunun altını özellikle çizmiştim. Halkımız son yaşanan olaylar sonrası Ak Parti’ye sahip çıkmak ve destek olmak için alanı doldurdu. Bunu görmemek için gözünüzü kapatmak gerekir. Ak Parti hiçbir zaman taşıma ve toplama gibi çarelere başvurmadı. Bunu 30 Mart’ta sandıktan çıkan oylar doğrulayacaktır.’’

HALKIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM
Miting günü alanı dolduran vatandaşlara da teşekkür eden Uzer, ‘’Gaziantep tarihi olmakla birlikte en coşkulu mitinge ev sahipliği yaptı. Bu güzel atmosferi oluşturan tüm halkımıza gönülden teşekkür ediyorum. Gaziantep yine farkını ortaya koydu ve adeta şölen havasında bir mitinge imza attı. Diğer yandan mitingde görev yapan kurum görevlilerine ve teşkilat üyelerime de teşekür ediyorum’’ diye konuştu.Uzer, miting sonrası rehavete kapılmadan, artan tempoyla seçim çalışmalarını sürdürdüklerini de sözlerine ekledi.

RESMİ RAKAM 100 BİN

Geçtiğimiz gün Gaziantep’e gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan mitinginde 100 bin insan toplandı. 60 bin kişilik olan Demokrasi Meydanı’nda yer bulunamadı. Vatandaş mitingi köprü ve ağaç üzerinden izledi. Tarihi kalabalık ile karşılaşan Gaziantepli mitinge katılımın ne kadar olduğunu merak etmişti. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Amirliği ise son noktayı koyarak 100 bin şeklinde açıkladı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here