İl Milli Eğitim Müdürümüzün Yarıyıl Tatili Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa YANMAZ; yarıyıl tatili vesilesiyle tüm öğretmen, öğrenci ve öğrenci velilerine hitaben Yarıyıl Mesajı yayınladı.
Sevgili öğrenciler, değerli eğitim yöneticileri, öğretmenler ve kıymetli veliler; Yorucu ve yoğun geçen bir dönemin ardından heyecanla beklenen karne gününde sizlerle aynı heyecanı paylaşmanın gururunu ve onurunu yaşamaktayım.
Değerli Yönetici ve Öğretmen Arkadaşlarım,
28 Eylül 2015 tarihinde başlayan 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı, 22 Ocak 2016 Cuma günü, öğrencilerimizin ve velilerimizin heyecanla bekledikleri karnelerin dağıtımı ile tamamlamış olacak. Örgün ve yaygın eğitimde yaklaşık 595 bin öğrencimiz ,bu sayının içine dahil yaklaşık 55 bin Suriyeli misafirimiz, 22 bin idareci ve öğretmenimiz birinci dönemin yorgunluğunu gidermek için 2 haftalık dinlenme sürecine gireceklerdir.

Gaziantep İl Mem'in fotoğrafı.
Ayrıca ilimizde eğitim-öğretime devam eden 55.053 SURİYELİ öğrencimize 1575 SURİYELİ öğretmenimize teşekkür ediyor, iyi tatiller diliyorum.
2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının birinci kanaat dönemini sağlıklı bir şekilde bitirdik. Sportif ve kültürel alanlarda çeşitli başarılar elde ettik. En önemlisi ise TEOG sınavında başarılı sonuçlar aldık. Başarı ortalamasındaki bu yükselişin bizi çok mutlu ettiğini, bundan sonraki çalışmalarımızda bize motivasyon kaynağı olacağını belirtmeliyim. Ayrıca Öğretmen ve velilerimize de teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

Eğitim sistemimizin öngördüğü amaç ve hedefler doğrultusunda çocuklarımızı, gençlerimizi yetiştirme konusunda her türlü fedakârlıkta bulunan idareci ve öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin eğitimi ve öğretimi için gereken çabayı göstereceklerine, Gazi Şehrimizin başarısını arttırma yolundaki gayretlerini 2. kanaat döneminde de aynı şekilde göstereceklerine inanıyor, yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.
Saygıdeğer Veliler,
Öğrencilerimizin akademik başarı ya da başarısızlıkları sadece kendilerine ait değildir bu hepimizin eseridir. Bu nedenle, çocuğunuzla ilgili herhangi bir olumsuzluğun yaşamaması için; Çocuklarımızı hiçbir şekilde akranlarıyla kıyaslamayınız. Çocuğunuzun karnesini değerlendirirken kişiliğini incitmeden duygularınızı paylaşınız, herhangi bir açıklama yapmak istiyorsa dikkatle dinleyiniz. Cezalandırmak, suçlamak, hakaret içeren sözler sarf etmek gibi davranışlardan kaçınınız, Başarısızlık nedenlerini ve çözüm yollarını birlikte araştırınız, öğretmenleri ile görüşüp önerilerini dikkatle değerlendiriniz. Eksiklerinin tamamlanması konusunda kendilerine destek olunuz, destek olmanın, baskı kurmaktan daha etkili olduğunu unutmayınız. Zamanlarını dinlenerek, kitap okuyarak, sosyal kültürel sportif faaliyetlere katılarak geçirmelerini sağlayınız. Yeterli başarıyı gösterenlerin başarılarını önemseyiniz, övünüz ve farkında olduğunuzu hissettiriniz.
Çocuklarımıza güvendiğimizi, yanlarında olduğumuzu, sevinci ve hüznü birlikte paylaştığımızı hissettirmemiz, çocuğumuzun okuluna, öğretmenine ve en başta size olan sevgisini artıracak, başarılarına pozitif değer katacaktır.

Gaziantep İl Mem'in fotoğrafı.
Yarınlarımızın Ümidi Sevgili Öğrenciler,
Sizler eğitim-öğretim dönemi boyunca büyük çabalar sarf edip derslerinize devam ettiniz. Tüm bu çalışmaların karşılığı olan karnelerinizi alacak olmanın heyecanı içinde olduğunuzu biliyoruz. Karneler; öğrenim sürecinin değerlendirilmesi, bu değerlendirmenin ailenize ve size iletilmesi için bir araçtır. Unutmayın ki karneler sizin için bir yol haritasıdır. Bu haritayı doğru kullanıp, değerlendirmelerinizi ona göre yapın. Başarıda tesadüflere yer olmadığını bilerek zayıf olduğunuz konularda daha fazla gayret gösterin. Öğretmenlerinizden, ailenizden sürekli yardım alın. Sevgili Öğrenciler tatil, kendinizi geliştirmek için çok iyi bir fırsattır. Bireyin kendini geliştirmesini sağlayacak en önemli etkinlik kitap okumaktır. Kitap okumaya karşı ilgisi olmayan öğrencilerin kalıcı başarıları yakalaması çok zordur. Ayrıca tatilde kitap okumaya başlamak böyle bir alışkanlığa sahip olmayan öğrenciler için bu alışkanlığı kazanmaları, kitap okumanın keyfini yaşamaları açısından bulunmaz bir fırsat olacağı düşüncesiyle, bütün eğitim çalışanlarına, sevgili öğrencilerimize ve ailelerine sağlık ve esenlik dolu bir tatil dileğiyle en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here