faruk-gulluoglu_4911-617x364

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, FETÖ’nün finansal yapılanmasıyla ilgili yeni operasyon daha düzenledi. FETÖ yapılanmasıyla ilgili, para alışverişlerini mercek altına alan Mali Polis, sabah saatlerinde bin polisin katılımıyla 15 ilde eş zamanlı baskın düzenledi. Dosyada adı bulunan 187 kişinin yakalanması için düzenlenen eş zamanlı baskınlarda, birçok ev, iş yeri ve şirket merkezinde arama yapıldı.Bunlardan biri de Gaziantepli  Güllüoğlu Baklavalarının sahipleri.

Topbaş’tan ‘FETÖ’cü damat’ açıklaması

Ünlü firmalara da uzanan operasyonda, Eroğlu Holding patronu Nurettin Eroğlu, Gaziantepli Güllüoğlu Baklavaları’nın sahipleri Faruk Güllüoğlu ve Nejat Güllüoğlu da bulunuyor. Mali Polis’in dosyasında, TUSKON Başkanı Rıza Nur Meral’in isminin de olduğu bilgisine ulaşıldı. Meral’in daha önce de farklı bir soruşturma kapsamında arandığı, yurt dışına kaçtığı belirlenmişti.

İş dünyasına yönelik FETÖ / PDY soruşturmasında haklarında gözaltı kararı bulunan 187 isimden, aralarında Gaziantep’in yakından tanıdığı baklavacıFaruk Güllüoğlu ve Ömer Faruk Kavurmacı’nın da bulunduğu 60 kişi gözaltına alındı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here