chpliler-emniyet-mudurlugu-onune-karanfil-birakti

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ bir grup partili ile birlikte, pazar günü 2 polisin şehit olduğu bombalı saldırı düzenlenen Emniyet Müdürlüğü önüne karanfil bıraktı. Gökdağ, terör saldırılarının Türkiye’ye yıkamayacağını, bu düşünceyi taşıyanların gaflet içerisinde olduğunu söyledi.

Geçen pazar günü Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne bombalı araçla saldırı yapıldı. Bomba yüklü minibüsün infilak ettirildiği patlamada 2 polis şehit oldu, 18’i polis 22 kişi de yaralandı. Saldırı ardından CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, il Başkanı Hayri Sucu ve bir grup partili saldırının düzenlendiği Emniyet Müdürlüğü’ne gelerek patlamanın olduğu yerde dua edip, karanfil bıraktı. CHP Milletvekili Gökdağ, terör olaylarının son bulması için hükümetin önlem alması gerektiğini söyledi. Bu olayların Türkiye’yi yıldıramayacağını ifade eden Gökdağ şöyle konuştu:

“Türkiye’nin her noktasında yaşamını yitiren şehitlerimize tanrıdan rahmet. yaralılarımıza acil şifa diliyorum. CHP olarak terör kimden, nereden nasıl, hangi amaçla gelirse gelsin, tamamını lanetliyoruz. Terörden beslenenleri lanetliyoruz. Terörü besleyenleri lanetliyoruz. Buda bir defa daha gösteriyor ki hep birlikte güvenlik politikamızı, dış politikamızı, Suriye politikamızı gözden geçirmemiz gerekiyor. Ülkemizi huzura kavuşturmamız gerekiyor. Bu hepimizin borcu. Bunu yerine getireceğiz. Şunu da açıkça söyleyeyim, bu terör saldırılarıyla laik Türkiye Cumhuriyetini yıkmak isteyenler, yıkabileceklerini düşünenler gaflet içindeler. Türkiye Cumhuriyeti teröre teslim olmayacak ve sonsuza kadar yaşayacak. Hep birlikte millet olarak el ele vereceğiz ve ülkemizi aydınlık huzur dolu günlere çıkaracağız.”

Grup daha sonra Emniyet Müdürü Erhan Gülveren’i ziyaret ederek başsağlığı dileklerini iletti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here