ak-partili-gul-terorle-mucadele-surecek--

AK Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül, terörle ile mücadeleden asla taviz verilmeyeceğini söyledi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Nizip’e gelen AK Parti Milletvekili Abdulhamit Gül, Nizip Belediyesi’nde, İlçe Kaymakamı Harun Sarıfakıoğulları, Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan ve diğer ilgililer ile bir araya gelere sorunları dinledi. Gül, daha sonra mahalle muhtarlarıyla yapılan toplantıya katıldı. Muhtarların aktardığı mahallelerdeki sorunları dinleyerek yapılması gerekenler konusunda not alan Abdulhamit Gül, burada yaptığı konuşmada sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı ilçelerde terör örgütü mensuplarına yönelik sürdürülen operasyonları anlattı. Terörle mücadeleden asla taviz verilmeyeceğini ve tek hedeflerinin operasyonlar sırasında sivillerin zarar görmemesi olduğunu vurgulayan Gül, şöyle dedi:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin bir karış toprağına ve bir taşına bile kimse zarar veremeyecektir. Bu konuda çok kararlıyız. Operasyonlar niye bu kadar uzuyor? Çünkü biz sivil vatandaşlara asla zarar gelmesin diyoruz. Diyarbakır gibi peygamberler şehrine maalesef vatandaşları dinden uzaklaştıran bir terör örgütü musallat oldu. Camileri bombalıyorlar, okulları yakıyorlar. Bunların amacı çocukların eğitimden, vatandaşların da camiden dinden uzak kalmasıdır. Bizde bu nedenle terörle mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdürecek ve üzerimize düşen sorumluluğumuzu yerine getireceğiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here