Ankara Kızılay’da dün meydana gelen kanlı terör saldırısında hayatını kaybedenler arasında ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Fakültesi 1. sınıf öğrencisi Ozancan Akkuş da bulunuyor. Terörün çirkin yüzü 14 Mart Tıp Bayramında yüzünü göstermiş oldu. Ankara Kızılay patlamasında Gaziantepli Sağlıkçı anne babanın ODTÜ’lü çocukları Ozancan’ı teröre kurban verdiler.

Gaziantep 25 Aralık devlet hastanesinde görev yaparken Araban ilçesine tayinleri çıkan Röntgen Teknisyeni Mehmet Nuri Akkuş ve Hemşire Senem Akkuş’un iki çocuklarından birisi olan Ozancan Akkuş geçtiğimiz yıl Gaziantep’te ÖSYM’de ilk 10’a ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Fakültesi’ne girmeye hak kazandı.

Zekiliği ve efendiliği ile herkesin takdirini kazanan ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Fakültesi birinci sınıfı öğrencisi Ozancan Akkuş 14 Mart Tıp Bayramı’nda sağlıkçı olan anne babayı ölüm haberiyle yıktı.

Akkuş, 10 Ekim 2015 günü ‘Barış Mitingi’ öncesinde Ankara Garı önünde toplananlara yönelik olarak yapılan terör saldırısında yakın arkadaşını kaybetmişti.

10 Ekim’de Ankara’da hayatını kaybeden Ali Deniz için, o saldırının olduğu gün sosyal medyada “Gözlerimizden akan yaş bile ellerinizdeki kanı temizleyemeyecek. O temiz adam her zaman sizin yakanızda bizim kalbimizde kalacak” mesajını paylaşan Ozancan Akkuş, dünkü saldırıda can verdi.

Gezi eylemleri sırasında Eskişehir’de dövülerek öldürülen 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz’ın ölümünü protesto ederken objektiflere takılan Ali Deniz Uzatmaz, 10 Ekim Katliamı’nda yaşamını yitirmişti. Uzatmaz’ın, Korkmaz’ı anma töreninde Ali İsmail’in resminin bulunduğu pankartın önündeki fotoğrafını, paylaşan arkadaşı Ozancan Akkuş da dün Kızılay’daki saldırıda yaşamını yitirenler arasında yer aldı. Bu acı tesadüfe olayın ardından Twitter’da “Ölüm zinciri” mesajıyla dikkat çekildi.

Acılı aile terörü lanetledi

ODTÜ Elektronik Mühendisliği birinci sınıf öğrencisi Ozan Can Akkuş, dün akşam saatlerinde Ankara Kızılay’da meydana gelen patlamada yaşamını yitirdi.

Gaziantepli bir ailenin evladı olan Ozan Akkuş’un babası röntgen teknisyeni annesi ise 25 Aralık Devlet Hastanesi eski başhemşire yardımcılarından.  Ailenin ikinci çocuğundan biri olan Ozan Can Akkuş geçen yıl ÖDTÜ’ye derece öğrencisi olarak girmişti. Oğullarını Ankara’da düzenlenen hain saldırıda kaybeden acılı aile terörü lanetledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here