İstanbul Ortaköy’de bulunan ünlü gece kulübüne uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Saldırıda 39 kişi yaşamını yitirirken, 4’ü ağır 65 kişi de yaralandı. Terörist olayın ardından kaçarken, arama çalışmaları devam ediyor. Siyaset ve iş dünyasının isimleri, İstanbul’daki terör saldırısına ilişkin kınama mesajı yayımlayarak terörü lanetlediler.

AMAÇLARINA ULAŞAMAYACAKLAR
AK Parti Genel Sekreteri Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül: “İstanbul’daki hain terör saldırısını nefretle kınıyorum. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara şifa diliyorum. Milletimizin birliğine kasteden terör amacına ulaşamayacaktır. Masum insanları öldüren terör insanlık için ortak tehdittir.”
TAYYAR ŞİDDETLE KINADI
AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar: “Teröriste, arkasındaki kirli ve kanlı odaklara tek satır laf etmeyenler, hükümet istifa diye böğürüyor. Terörist ruhlu şerefsizler.”
“Birlikte Türkiye olalım”
Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer sosyal medya hesabı üzerinden, İstanbul’daki hain terör saldırısını nefretle kınadığını belirterek, “Acı olayda hayatını kaybedenlere, yüce Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifa diliyorum. Hain-kalleş terör saldırılarıyla Türkiye’nin birliğini, dirliğini, bölgedeki yeni barış perspektifini hedefleyenler başaramayacaktır. Olayın amacı Kaos oluşturmaktır” dedi. Kardeşi kardeşe düşürmek için çaba gösterenlere karşı dikkatli olunması yönünde uyaran Uzer,” Sağduyulu olmalıyız. Dikkat etmeliyiz.Saldırıyı yapanlara, saldırgana destek olanlara ayrıştırıcı üslup kullanarak destek vermeyelim. Birleştirici olalım. Birlikte Türkiye olalım” ifadelerine yer verdi.
YÜKSEL SALDIRIYI KINADI
Ak Parti Milletvekili Abdülkadir Yüksel ise sosyal medya hesabı üzerinden, İstanbul’daki terör saldırısını kınadığını belirterek vefat edenlere de Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.
MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK
Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, İstanbul Ortaköy’de gerçekleştirilen hain terör saldırısını kınadı. Çıkmaz GAİB Başkanlar Kurulu adına yaptığı açıklamada, terörün yeni yılın ilk saatlerinde masum insanları hedef alarak çirkin yüzünü bir kez daha gösterdiğini belirtti. Türkiye’nin yeni yıla birlik ve beraberlik içerisinde girmek için mücadele ettiğini anımsatan Çıkmaz, bu mücadeleye sonuna kadar destek verdiklerini ifade etti. Hainlerin boş durmadığını ve bu kez savunmasız insanları hedef aldığını vurgulayan Çıkmaz, geçen yılın çeşitli aylarında yüzlerce insanını terör saldırılarında kaybeden Türkiye’nin 2017 yılına da terör saldırısıyla başladığını kaydetti. Hainlerin isim değiştirerek saldırdığını belirten Çıkmaz, “Bugün x terör örgütü, dün y terör örgütü olarak çıkıyorlar. Bu saldırılar ülkemizin birlik ve beraberliğini almıştır. Millet olarak devletimizin yanındayız. Terör eylemleriyle hiçbir yere varamayacaklar” dedi. Arkadaş gruplarıyla bir arada eğlenmek isteyen sivil vatandaşların bulunduğu bir noktayı hedef alan hain saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da şifa dileyen Çıkmaz, “Milletimize baş sağlığı diliyorum. Ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir” diye konuştu.
alçak saldırılar bizleri engelleyemeyecek
Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Beyhan Hıdıroğlu ve Meclis Başkanı Settar Konukoğlu, yeni yılın ilk saatlerinde İstanbul Ortaköy’deki bir gece kulübünde gerçekleştirilen terör saldırısını kınadı. GTO Başkanları, yaptıkları açıklamada, yeni yıl eğlencesi için bir araya gelen masum insanları hedef alan terör saldırısının yürekleri dağladığını belirtti.2016 yılında teröre yüzlerce insanını kurban veren Türkiye’nin yeni yıla da terör saldırısıyla girmesinden duydukları üzüntüyü ifade eden Hıdıroğlu ve Konukoğlu, “Yeni yıla sevdikleriyle eğlenerek girmek için bir araya gelen sivil vatandaşlarımızı hedef alan bu hain saldırıyı lanetliyoruz. 2017’ye güzel haberlerle girmek isterdik ama ne yazık ki bu olay bizleri derinden üzdü. Hain saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun” dedi. Teröre karşı en sert, kararlı ve sürekli mücadeleyi desteklediklerini vurgulayan Başkanlar, dünya devletlerinin de bu hain örgütlere karşı Türkiye’ye gerekli desteği vermesi gerektiğine dikkati çekti.Yeni yıla çok acı bir olayla girdiklerini hatırlatan Başkanlar, “Türkiye’nin büyük hedefleri var, bu alçak saldırılar bizleri engelleyemeyecek. Daha çok kenetleneceğiz ve hep birlikte ülkemizin kalkınmasına destek vereceğiz” ifadelerini kullandı.
Amaçlarına ulaşamayacaklar
Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) Başkanı İbrahim Ay yeni yıla büyük umutlarla girildiği saatlerde İstanbul’da bir gece kulübünde 39 kişinin hayatını kaybettiği 69 kişininde yaralandığı çirkin terör saldırısını kınadı.  Terörün dış güçler tarafından Türkiye’yi bölmeye yönelik eylemlerinin 2017 yılının ilk saatlerinde de devam ettiğini ifade eden Ay, alçakça yapılan bu saldırıların milli birlik ve beraberliğimizi asla sarsmayacağını söyledi.  Hain saldırıda tüm yurtta olduğu gibi Gaziantep’te de büyük üzüntü yaşandığını belirten Ay; “  Terörün çirkin yüzünü bir kez daha gördük. Bunların amacı ne din, ne dil, ne ırk ne de başka birşey. Tek amaçları Türkiye’yi bölmek ve yaşanmaz bir hale getirmeye çalışmak. Bu kirli emellerine ulaşamayacaklarını her zamanki gibi tek yürek ve tek güç olarak kan dan beslenen vampirlere göstereceğiz. Ülkenin birlik ve beraberliğine yönelik yapılan bu hain saldırıda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyor; yaralı vatandaşlarımızada acil şifalar diliyorum” dedi.
BİRLİK VE BERABERLİK
HEDEF ALINDI
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök, İstanbul’daki terör saldırısıyla ilgili kınama mesajı yayımladı. Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök de bu saldırıyla aslında 15 Temmuz sonrası oluşan birlik ve beraberliğin hedef alındığını belirterek, şöyle devam etti: “İster alevi, ister sünni, ister sağcı ister solcu hangi dünya görüşüne sahip olursak olalım, yaşam biçimimiz ne olursa olsun bizler aynı coğrafyada yaşayan kardeşleriz. Biz Afrika’da siyah, Avrupa’da beyazız, Amerika’da Kızılderili, Asya’daysa sarıyız. Biz Selahaddin-i Eyyubi kadar Kürt, Fatih Sultan Mehmet Han kadar Türküz. Biz Selman-ı Farisi kadar Acem, Tarık bin Ziyad kadar Arabız. Biz bir ümmetiz. Biz aynı gök kubbe altında yaşayan kardeşleriz. Bizi birbirimize düşürüp, birlik ve beraberliğimizi bozarak yeni bir kardeş kavgası çıkarmaya çalışanlara inat birbirimize sımsıkı sarılalım, safları sıklaştıralım ve bu oyunu bozalım.”
BİRLİĞİMİZİ BOZAMAYACAKLAR
Birlik Vakfı Gaziantep İl Başkanı Mehmet Fatih Aslan, İstanbul Ortaköyde düzenlenen hain saldırıyı kınadı. Birlik Vakfı Gaziantep İl Başkanı Mehmet Fatih Aslan, İstanbul Ortaköyde düzenlenen hain saldırının kalleşce olduğunu ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bu tür saldırılara asla boyun eğmeyeceğini belirterek birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Başkan Aslan, yaşanan hunharca saldırıda bir çok mahsum insanı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını belirterek, “İstanbul Ortaköyde bir eğlence merkezinde masum sivillere yönelik yapılan saldırıda derin üzüntü duymaktayız. Bu saldırı, terör örgütünün çirkin yüzünü ve kurbanları arasında hiçbir ayrım yapmadığını gözler önüne sermiştir. Bu hain ve alçak terör saldırısı, ülkemizin birlik ve beraberliğine yönelik yapılan bir saldırı olmakla beraber, Türkiye aleyhine yönelik üretilen ve yürütülen kara propaganda hedefiyle masum sivillere yönelik alçak bir saldırıdır. Terör örgütlerinin uluslar arası güçlerin taşeronluğunu yaptığı İstanbul’da eğlence merkezinde sivillere yönelik yapılan alçak saldırı ile bir kez daha tescillenmiştir. Bu tür saldırılarla bizleri asla yıldıramaz ve boyun eğdiremezler. Halkımız bu tür saldırılar karşısında birlik ve beraberliğini koruyarak teröre ve onların karanlık uzantılarına karşı en güzel cevabı verecektir. Yapılan bu hain ve alçak terör saldırısını nefret ve şiddetle kınarken, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar ve yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here