2016-03-21-gulden-teror-mesaji (1)

AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, Nizip’te muhtarlarla buluştu. Önemli mesajlar veren Gül, “Bu ülkede yaşayan insanlar olarak hiçbir şekilde terörün istediği kaos ve kriz ortamına asla düşmeyeceğiz ve onların istediği bir Türkiye olmayacağız. Asla unutulmamalıdır ki terör, Türkiye’ye diz çöktüremeyecek, Türkiye asla teröre boyun eğmeyecektir” dedi.

Programın ardından esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Gül, daha sonra Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Eyüp Sultan Sosyal Tesisi’nin açılışını gerçekleştirdi. Programlar sırasında Gül’e Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kaymakam Harun Sarıfakıoğulları, Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan, Karkamış Belediye Başkanı Nuh Kocaslan ile diğer ilgililer eşlik etti.

TERÖRE BOYUN EĞMEYECEĞİZ

Türkiye’deki 79 milyon insanın Kürt’üyle, Türk’üyle, Alevi’si ve Sünni’siyle kardeş olduğunu, ancak insanları bu anlayıştan uzaklaştırmak isteyen bazı zihniyetlerin olduğunu anlatan Gül, bu zihniyetin Türkiye’nin 2023 hedefinden ve ülkenin büyümesinden rahatsız olduğunu vurguladı. Türkiye’nin bulunduğu coğrafyada yaşayan aziz milletin birlik ve beraberliğini hiç bir oyunun bozamayacağına dikkati çeken Gül, “Bu ülkede yaşayan insanlar olarak hiçbir şekilde terörün istediği kaos ve kriz ortamına asla düşmeyeceğiz ve onların istediği bir Türkiye olmayacağız. Asla unutulmamalıdır ki terör, Türkiye’ye diz çöktüremeyecek, Türkiye asla teröre boyun eğmeyecektir” diye konuştu.

DİMDİK AYAKTAYIZ

Teröristler ve teröre destek veren herkesin bir gün Türkiye’nin karşısında diz çökeceklerini dile getiren Gül, terörün dini, milleti ve ırkı olamayacağını, kimden gelirse gelsin her türlü terörist faaliyeti lanetlediklerini söyledi. Gül, terörün bir insanlık suçu olduğunu anımsatarak, insanlık suçuna karşı Türkiye’de yaşayan herkesin dimdik ayakta duracağını kaydetti. AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here