İstihdam seferberliği için yapılan istihdam teşviki için esnaf odalarına bilgilendirme toplantısı yapıldı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Gaziantep İl Müdürü Mehmet Uzun, tarafından gerçekleştirilen toplantıya  esnaflar tam destek vererek salonu doldurdu. 

 

GAZİANTEP HEP BAŞARILI OLDU

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Ömer Küsbeoğlu, “Gaziantep bu zamana kadar tuttuğu her işte başarılı olmuştur. Hükümetimiz tarafından başlatılan istihdamda iyileştirmeye destek programında da başarılı olacaktır. Gaziantep’in her alanında bu istihdama destek var. Biz de bu konuda esnaflarımıza faydalı olmaya çalışacağız” dedi. 

 

GAZİANTEP SONUÇ ODAKLI ÇALIŞIR

 

Teşvik hakkında bilgi veren SGK Gaziantep İl Müdürü Mehmet Uzun ise “Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan istihdam seferberliği kapsamında belki de bu işe sonuç odaklı çalışma başlatan ilk il Gaziantep’tir. Zaman zaman dernek ve odalarla bir araya geldiğimizde herkesin şikayeti primlerin yüksek olmasıydı” diye konuştu. 

 

YÜZDE 10’A YAKIN TEŞVİK UYGULAMASI VAR

 

Uzun, “Ülkemiz bu süreci en iyi şekilde atlatacaktır. Ve Türkiye bundan sonra çok daha güçlü olacak” diyen Uzun, “Bu kapsamda devletimiz elinden gelen fedakarlığı yapıyor. Gaziantep ve diğer illerde 10’a yakın teşvik uygulaması var. Ancak bu en son gelen teşvik diğerlerini geride bıraktı. Devlet diyor ki, “Ücret sizden. Gerisi bizden” dedi. 

 

İŞÇİ ALIMINDA SINIR YOK

 

Teşvikle ilgili bilgilendirme toplantısına İl Müdürü Uzun şu şekilde devam etti: “İşçinin 01.02.2017 – 31.12.2017 tarihleri arasında işe alınmış olması, İşkur’a kayıtlı olması, işe alındıkları tarihten önceki üç ay işsiz olması, 2016 yılı aralık ayına ilişkin aylık prim ve hizmet belgelerindeki sigortalı sayısına ilave olması gerekiyor. İşçi alımında sınır yok. Yeni açılan iş yerleri için de sınır yok. Teşvik 2017 yılının Aralık ayına kadar geçerli.”

 

ÇETİN KARABIYIK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here