1888189Şehitkamil Belediyesi ve Toki arasında Umut Mahallesi’nde yapılması düşünülen kentsel dönüşüm projesi için protokol imzalandı.

Toki mülkiyetinde bulunan Umut Mahallesi’nde konut yapımında kullanılacak olan 74 bin 494 metrekare alanın Şehitkamil Belediyesi tarafından kentsel dönüşüm ve gelişim projelerinde kullanmak üzere protokol imzalandı. Protokolde belediye ve Toki işbirliğiyle hazırlanacak olan proje ve vaziyet planına göre belirlenecek sayıda konutun yapılması planlanıyor.

Göç alan şehrimizde konuta ihtiyacın devam ettiği biliniyor. Fadıloğlu, “toki ile yapılmış olduğumuz anlaşma çerçevesinde Umut Mahallesi’nde yaklaşık 75 bin metrekare alan üzerinde yapılacak konutların özellikle kentsel dönüşümde kullanılması ile ilgili protokol imzaladık” dedi.

Buradaki konutların yüzde 25 peşin, yüzde 45 peşin, yüzde 65 peşin olmak üzere üç seçenekten biri tercih edilecek ve 120 ay vade ile konut sahibi olma imkanı verecek.

Yıllık fiyat artışları da ÜFE, TÜFE veya yeniden değerleme organının hangisi düşükse vatandaşın lehine olacak şekilde planlanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here