Gaziantep’in en imarlı bölgesi olan ama, zamanında geniş yollar yapılmadığı için trafikte en sıkıntı duyulan bölgelerinden birisi olan İbrahimli’de, yeni açılan yol trafiği rahatlatacak.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, seçimden önce Abdulkadir Aksu Bulvarı’nın İpekyolu’na bağlanarak, İbrahimli girişi ve çıkışında yaşanan trafik sıkıntısına sona erdireceğinin sözünü vermişti. Şahin, seçimin ardından, verdiği sözü yerine getirmek için düğmeye bastı.

Çalışmalar başladı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ekipleri, Abdulkadir Aksu Bulvarı’nı İpekyolu’na bağlayacak yolu açmak için çalışmalara başladı. İlk olarak Abdulkadir Aksu Bulvarı üzerindeki kavşakları geometrik açıdan düzelten ekipler, bir yandan da Köy Hizmetleri’nin yanında yeni yol açıyorlar.

Edinilen bilgiye göre, Köy Hizmetleri’nin hemen yanındaki yükseklikten faydalanılarak yapılacak olan üst geçit kullanılarak, Abdulkadir Aksu Bulvarı İpekyolu’na bağlanılacak. Güzergah üzerinde kalan Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne ait spor kompleksi yıkılacak. Yapılacak olan bu yol ile, Fevzi Çakmak Bulvarı’na alternatif bir yol oluşturulacak ve İbrahimli’ye hem giriş, hem de çıkış daha rahatlamış bir hal alacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here