Gaziantep trafiğinde sıkıntı en ufak kazaların bile yaşanılması ile birlikte içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Meydana gelen küçük bir kaza bile trafiği felç etmeye yetiyor.

Gaziantep Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi yanında, Hürriyet Caddesi’nde oluşan ufak bir kaza, trafiği içinden çıkılmaz bir hale sokarken, çevre yolların tıkanmasına da neden oldu.

Hürriyet Caddesi’nde birbirini yakın takip eden iki otobüsten, öndeki otobüsün ani fren yapması ile kaza yaşandı. Olayda ufak maddi hasar yaşandı. Fakat burada önemli olan en ufak kazaların bile trafiği nasıl felç ettiği.

Trafiğin her geçen gün içinden çıkılmaz bir hal almaya başladığını belirten bir vatandaş, “ Ramazan ayına birkaç gün kaldı. Ramazan’da bu millet ne yapsın? Sürekli kargaşa içinde insan nasıl vakit geçirir? Gaziantep’te trafik sorununa bir türlü kalıcı çözümler getirilemiyor. Bunun için ciddi bir çalışma da göremiyoruz. Sadece ufak rötuşlar yapılıyor. Bunlarla bir yere varılmaz. Daha köklü, daha kalıcı, sorunları kökünden halleden projeler yapılmalı. Yoksa önümüzdeki yıllarda Gaziantep’in durumunu düşünmek bile istemiyoruz” dediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here