Fatma Şahin, Trafikle ilgili ilginç bir benzetme yaptı. Şahin, Trafiğin insan vücudunda dolaşan bir kan gibi olduğunu belirterek, “Nasıl ki bu vücutta kan damarlarda dolaşmayınca sıkıntı çıkıyorsa, trafikte de öyle sıkıntılar çıkıyor. Bizim kentimizdeki nüfusun yüzde 85’i kent merkezinde toplanıyor. Bu açıdan da trafikte istenmeyen sıkıntılar olabilir” dedi.

15 Şubat tarihinden itibaren ulaşımda “Mobil Kart27” ile yeni bir uygulamaya başlayacaklarının müjdesini veren Başkan Şahin, “Bu uygulama ile bir yolcu hangi durakta saat kaçta otobüs geçeceğini cep telefonu ile öğrenebilecek. Hangi sıklıkla hangi yöne gittiğini öğrenebilecek ve buna göre otobüs duraklarını kullanabilecek” diye konuştu.

Şahin, İlçelerden gelen dolmuşların kırsal terminalleri kullanacağını ve bunların kesinlikle şehir içine girmesine izin verilmeyeceğini de belirtti.

Göreve geldikten sonra 22 km Şahinbey, 18 km Şehitkâmil bölgesinde olmak üzere toplam 40 km yeni yol yaptıklarını aktaran Fatma Şahin, ulaşım mastır planının ihalesinin yapıldığını ve çalışmalara başlandığını da bildirdi.

Ulaşımdaki sıkıntıları asgariye indirmek için radikal kararlar almalarının gerekliliğine vurgu yapan Şahin, bu kararların birer karşılığının olduğunu söyledi. Hafif raylı sistem ile günde 65 bin yolcunun taşındığını ve bu sayının 120 bine çıkarmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here