Gaziantep Büyükşehir Belediyesi kentin en önemli sorunlarından biri olan trafik konusunu yapılan toplantıyla gündemine taşıdı.

Şehrin trafiğinde yaşanan sıkıntılar ve sorunlarının konuşulduğu toplantıda Gaziantep Emniyet Müdürü Erhan Gülveren de hazır bulundu.

Şahin toplantıdan sonra yaptığı açıklamada şehrin göç alması nedeniyle çok ciddi risk alanları olduğunu diğer şehirlere göre yaşanılan daha yoğun sorunlar bulunduğunu bunlardan en önemlisinin de trafik olduğunu söyledi. Trafiğin çözümü noktasında çalışmalar yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini belirten Şahin, “sonuçta bu işin bir takım ve ekip işi olduğunu, iyi bir koordinasyon olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu meseleler tek başına bir tane birimin çözeceği meseleler değil, ciddi bir şekilde paylaşmak ve koordine etmek gerekiyor” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanı Hasan Kömürcü, Gaziantep’te yapılan ulaşım – trafik planlama ve uygulamaları konulu bir sunum yaptı.

Öte yandan trafik zabıtaları ve servis şoförlerine eğitilmesi, otoparklar, sola dönüşler, kavşaklarda yaşanan problemler, trafik sıkışıklığının en çok yaşandığı alanlar, yolcu taşıma araçları, havaray ve metro gibi konular da  konuşulan konulardandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here