Gaziantep-Fransa tramvay alımındaki iddialarla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Ak Parti İl Başkanı Ahmet Uzer ilk kez konuştu.

Şahin, iddialarla ilgili ekibinin çalışma yaptığını ve net rakamı kamuoyu ile paylaşacağını söyledi. Uzer ise, “Elinde belge, bilgi olan savcılığa gitsin. Asım Başkan geldiğinde oturur konuşuruz. Kimse bizi birbirimize düşüremez” dedi.

Fransa’dan alınan 28 adet tramvayın fiyatı ile ilgili farklı rakamlar, Gaziantep gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Asım Güzelbey’in “Tramvaylar için 5 milyon Euro ödendiğini hatırlıyorum. Fazla ödendiyse Settar Çanlıoğlu’na sormak gerek” sözünün ardından, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Ak Parti İl Başkanı Ahmet Uzer’de açıklama yaptı.

ASIM BAŞKANIM İLE KARŞI KARŞIYA GELMEYİZ
Fatma Şahin, gelişmeleri medyadan izlediğini dile getirerek, “Teknik konuların spekülasyonu olmaz. Daha önce söyledim, yine söylüyorum. Başta Asım Güzelbey olmak üzere, bu şehre hizmet yapan herkesten Allah razı olsun. Yerel basın ve sosyal medya üzerinden, farklı rakamlarla bizleri karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar. Bu konuda bir yanlış anlama veya eksik bilgilendirme olduğunu düşünüyorum. Farklı rakamlarla ilgili kısmı ekibime söyledim, onlar şu anda bunun üzerinde çalışıyor. Net rakam çıktığında kamuoyuyla paylaşacağım. Biz hizmet üretmeye geldik. Dedikodu ve fitne siyasetisine asla gelmeyiz” dedi.

UZER: ORTALIĞI BULANDIRMAYA ÇALIŞIYORLAR

Ak Parti İl Başkanı Ahmet Uzer, iddialarla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Uzer, Gaziantep’te seçimin ardından birilerinin ortalığı bulandırmak istediğini dile getirerek, “Biz büyük bir partiyiz, büyük bir aileyiz. Bir sorunumuz varsa, oturur kendi aramızda konuşur, çözeriz. Asım Bey’in geçmiş dönemi ile ilgili Fatma Şahin başkanımızın en küçük bir ifadesi bile yok. Buna rağmen, birileri böyle bir şey varmış gibi, kamuoyunda ortalığı bulandırmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

GÜZELBEY İLE OTURUR KONUŞURUZ

Asım Güzelbey ile 10 yıl beraber çalıştıklarının altını çizen Uzer, “Biz, bir araya gelebilecek medeni cesarette insanlarız. Kimse bizim üzerimizden bulanık suda balık avlamaya çalışmasın. Asım Bey Türkiye’ye döndükten sonra yanlış anlama varsa, oturur konuşuruz. Tramvay meselesinde elinde belge, bilgi olan varsa, savcılığa gitsin, suç duyurusunda bulunsun. Burası çadır değil, bir yerde 5 milyon, bir yerde 7 milyon yazılıyor. Kimse Asım Güzelbey’i töhmet altında bırakmasın. Fatma Şahin başkanımızı da zor duruma düşürmesin. Hiç kimse bizden siyasi rant sağlamaya çalışmasın. Biszde herkes görevini yapar. Kimse, Ak Parti’yi Gaziantep’te birbirine düşürmeye çalışmasın, buna müsade etmeyiz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here