TÜGVA ‘EVET’ için yürüdü

TÜGVA ‘EVET’ için yürüdü

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Gaziantep Şubesi referanduma sayılı günler kala Gaziantep’te “Büyük Türkiye Evet Yürüyüşü” düzenlendi.

Ak Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül’ün de destek verdiği yürüyüşe yaklaşık 2 bin kişi katılarak 16 Nisanda evet diyeceklerini belirtti.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Gaziantep Şubesi referanduma sayılı günler kala Gaziantep’te “Büyük Türkiye Evet Yürüyüşü” düzenlendi. Tüm Türkiye’de eş zamanlı düzenlenen “Büyük Türkiye Evet Yürüyüşü”ne AK Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Gaziantep Şube Başkanı Burak Kızılelma, Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Korkmaz, Ak Partili gençler,TÜGVA üyeleri ve yaklaşık 2 bin vatandaş katıldı.

55 SENEDİR OYNANAN OYUN 15 TEMMUZDA BOZULDU 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Gaziantep şubesi tarafından “Büyük Türkiye Evet Yürüyüşü” düzenlendi. Gaziantep Kırkayak Parkı’ndan başlayan yürüyüş, Atatürk Anıtı önünde son buldu. Atatürk Anıtı’nın önünde kitle adına basın açıklamasını okuyan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Gaziantep Şube Başkanı Burak Kızılelma, 16 Nisanda evet diyeceklerin belirterek,“Milletimizin kaderinin tayin edileceği tarihe sayılı günler kala, iç ve dış düşmanlarımıza ülkemize sahip çıktığınızı göstermek için evet diye haykıran siz vatan sevdalılarına şükranlarımızı sunuyoruz. Dışta, bütün kılıçlarını kuşanmış, aziz milletimize ve çizilmiş sınırlara hapsolmadan dünyanın tüm mazlumlarına hamilik yapan devletimize karşı haçlı mücadelesine girişmiş batı; içte,15 Temmuz’da dış düşmanlarla birlik olup, Türk halkını kendi tankı ve tüfeğiyle vurmaya cüret etmiş FETÖ ve bunların 30 senedir yardakçılığını yapan PKK, birleşmiş hayırda hayır var diyorlar. Biz, hayrın ve şerrin yalnızca Allah’tan geldiğine inanarak ezilmiş, sömürgeleştirilmiş tüm coğrafyaların ümidi olan liderimizi çıktığı yolda yalnız bırakmamak için evet diyoruz. 1960’ta Demokrat Parti, 1971’de Adalet Partisi, 1980’de Milliyetçi Cephe, 1997’de Refah-Yol hükümetlerine karşı askeri darbe gerçekleştirmek suretiyle ülke yönetimini ele geçiren cuntacılar, ortaya koyduğu iradeyle özüne dönmeye çalışan millete bin bir türlü zulmü reva görmüşlerdi. İşte 55 senedir oynanan bu oyun, 15 Temmuz gecesi vatanına sevdalı milyonlar ve onların, “Bugüne kadar halkın gücünün üzerinde bir güç tanımadım” diyen lideri Recep Tayyip Erdoğan tarafından bozuldu.” Dedi.

GENÇLERİ VE LİDERLERİ ASAN VATAN HAİNLER İÇİN EVET DİYORUZ 

Kızılelma, ““Ülkemizin kaderini bir daha halkına saldıran, devlet kurumlarını işgal eden, gençleri ve liderleri asan, hapseden ve şehit eden vatan hainlerine bırakmamak ve öz vatanımızda parya olmamak için evet diyoruz. Binlerce yıllık Türk Devlet geleneğinde var olan tek liderlik yerine, başka medeniyetlerden devşirilme parlamenter sistemle serpilmesi için önünde hiçbir engel olmayan Türkiye Cumhuriyeti, kavgalara ve krizlere mahkûm edildi. Çift başlılık, milletin vekillerinin görevlerini yapmalarına engel olmakla kalmadı, “Vefalı Türk”ün şahlanması her seferinde Çankaya tarafından veto edildi. Şimdi bizler, her türlü geriletmeci ve durdurmacı müdahaleye karşı bu ülkenin gerçek sahiplerinin arasından çıkacak milli liderlerimizle sonuna kadar yürümek için evet diyoruz. Yüzyıllardır dünya coğrafyasında fetih yapan, icat bulan, liderlik yapan gençler en son 15 Temmuz’da “Zaman bendedir ve mekân bana emanettir” dediler ve doğdukları vatanın savunmasında en ön saflarda şehit oldular. Şimdi, onların bıraktığı sancağı bizler devralacağız. Davamız için; doğrulacağız, evrileceğiz, devrileceğiz ama eğrilmeyeceğiz. Zafer için; emek vereceğiz, kulak vereceğiz ve evet diyeceğiz.” İfadelerini kullandı.

AHMET YAVUZ

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here