Gaziantep Valiliği tarafından ildeki şehit yakını ve gaziler ile sivil toplum kuruluşları için 3 bin 500 kişilik iftar yemeği verildi.

Gaziantep Üniversitesi stadyumunda düzenlenen iftar yemeğine Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İl Emniyet Müdürü Erhan Gülveren, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, STK üyeleri, şehit yakını ve gaziler katıldı.

Gaziantep Üniversitesi stadyumundaki 3 bin 500 kişinin katıldığı iftar yemeğinde konuşan Vali Ali Yerlikaya, Ramazan ayında insanların birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğini söyledi.

Vali Yerlikaya, yaklaşık bin 800 şehit ve gazi ailesinin olduğunu öğrendiklerini belirterek, bundan iftihar ettiklerini vurguladı. Vali Yerlikaya, “Hep beraber bir araya gelelim. Ama şehit yakınlarımız, gazilerimiz, onların çocukları, aileleriyle beraber bu ‘Gazi’ şehrimizi bütün seçilmiş, atanmış dernekleri, STK’ları, basın mensuplarımız hep birlikte büyük bir aile sofrasında, iftar sofrasında bir araya gelelim istedik. El birliği yaptık. Bugün sizlerle iftar sofrasında bir araya geldik. Ramazanın yarısı geldi. İşte bir hafta 10 gün sonra Kadir Gecesi’ne kavuşacağız. Daha sonra inşallah bu 30 gün Ramazan’ın feyzi, bereketiyle inşallah Cenab-ı Allah hepimizi günahlarından arındırılmış bir şekilde bayram sabahına kavuşacağız temennisindeyiz, duasındayız” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, 11 Ayın Sultanı’nda olduklarını hatırlatarak, “11 Ayın Sultanı bizim için Kuran ayı demek. Rahmet, birlik, beraberlik, kardeşlik demek, huzur demek. Ve bize insan olmayı, insanlığı öğreten ilahı mesajı yeniden hatırlatma demek” dedi. Şahin, “Gündüz hep beraber orucumuzu tutuyoruz. Orucumuzla sabrın, yoksulluğun, açlığın ne demek olduğunu bütün yüreğimizle hissediyoruz. O yüzden Ramazan aynı zamanda bir mekteptir, bir medeniyettir” ifadelerini kullandı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise, Ramazan ayı hakkında, bu ayı, başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olarak açıkladı. Tahmazoğlu, “Rabbim bizi Ramazanın bereketi, mağfiretine, affımıza vesile eylesin. Birlik beraberlik içerisinde nice Ramazanlara ulaşmayı, ülkemizi ve bizlere nasip eylesin diyorum” şeklinde konuştu.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu da, ”Mübarek Ramazan Ayının içerisindeyiz. Allah’a şükür, bu günlere kavuştuk. İnşallah yakında idrak edeceğimiz Kadir Gecesi’nin de, bayramın da hem ülkemiz adına hem insanlık adına hayırlar getirmesini yürekten temenni ediyorum. Tüm misafirlerimize tekrar hoş geldiniz, afiyet olsun diyorum saygılarımla” diyerek konuşmasını tamamladı.

İftar programı İl Müftüsü Ahmet Çelik’in duası ve ilahi dinletisi ile sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here