Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Genel Başkanı Hasan Sert ve Yönetim Kurulu Üyeleri Gaziantep’e geldi. TÜMSİAD heyeti çeşitli temaslarda bulunurken Yönetim Kurulu toplantısını da Gaziantep’te yaptı.

İLK DURAK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLDU

Hasan Sert başkanlığındaki heyet Gaziantep’te ilk olarak  Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret etti. Şahin’i Bakanlık yaptığı dönemde de yakından takip ettiklerini ifade eden TÜMSİAD Genel Başkanı Hasan Sert, Şahin’in enerjisine hayran olduklarını kaydetti. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de kenti hep birlikte yönetmeye gayret edeceklerini ifade ederek bu anlamda sivil toplum örgütlerinin desteğini beklediklerini söyledi.

ATA’YI ZİYARET ETTTİLER

TÜMSİAD heyeti daha sonra Vali Erdal Ata’yı makamında ziyaret etti.   Kent idaresinde sivil toplum örgütlerinin katkılarının son derece önemli olduğunu kaydeden Vali Ata, bu anlamda işadamlarına da önemli görevler düştüğünü söyledi.  İşveren konumundaki insanların rahat olduğu yerlerde huzurun olduğunu kaydeden Vali Ata,  ekonomik huzurun iktidarlara bağlı olmamasını gerektiğini kaydetti. Türkiye’de seçim sürecine girildiğinde her şeyin seçim sonrasına ertelendiğine vurgu yapan Vali Ata, gelişmiş toplumlarda sistemin böyle işlemediğini ifade etti. TÜMSİAD Başkanı Hasan Sert ise konuşmasında derneğin tüm amacının ülke kalkınmasına katkıda bulunmak olduğunu belirterek bu konuda Gaziantep’te üstlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını söyledi.

 

TÜMSİAD heyeti daha sonra Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Odası ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi’ni ziyaret etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here