Fenerbahçe’nin kendi evinde Gaziantepspor’u 1-0 mağlup ettiği karşılaşmadaki penaltıyı  ünlü spor yorucuları, ”penaltı ile alakası yok” şeklinde değerlendirdiler. Maçın hemen ardından yayınlanan spor proğramlarında da pozisyonu defalarca izleyen eski hakemlerde ‘penaltıda ‘mı’ olmaz’ diyerek penaltının hakemin hediyesi olduğunu ileri sürdüler. Penaltı pozisyonunda kendini yere atan Fenerbahçeli Gökhan gönül ise, sosoyal medyadan eleştirlere cevap verdi.

İŞTE OLAY PENALTI SONRASI YAPILAN YOTUMLAR:

DİLMEN: BEN OLSAM VERMEZDİM

Ünlü spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe ile Gaziantepspor maçında verilen penaltı hakkında “Ali Palabıyık’ın karar veremediği ama çizgi hakeminin gördüğü pozisyonda bana sorsanız ben penaltı vermezdim” yorumunu yaptı.

Ünlü spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe ile Gaziantepspor maçında verilen penaltı hakkında “Ali Palabıyık’ın karar veremediği ama çizgi hakeminin gördüğü pozisyonda bana sorsanız ben penaltı vermezdim” yorumunu yaptı. 

İşte Rıdvan Dilmen’in konu ile ilgili yorumu;

Maç rölanti giderken Ali Palabıyık’ın karar veremediği ama çizgi hakeminin gördüğü pozisyonda bana sorsanız ben penaltı vermezdim. Şenol, Gökhan Gönül’e değdi ancak hemen hatasını anlayıp elini çekti Gökhan da bir adım sonra kendini yere bıraktı. Hakem o ele aldanır işte…

XXXX

TOROĞLU: PENALTIDA ‘MI’ OLMAZ

Fenerbahçe rahat rahat kazanamıyor maçları. Hakem bir penaltı verdi. Fenerbahçeliler buna penaltı derler. Olaya bir de şöyle bakmak lazım; aynı penaltı senin aleyhine verilince kabul edersen bu penaltıyı hak ketmişsin demektir. Özellikle İstanbul maçlarında büyük takımların maalesef hakem avantajı oluyor. Penaltı pozisyonuna hakem inanmadı. Çizgi hakemi olaya el koydu. Mutlaka konuşarak karar verdiler. Eğer Ali Palabıyık “Penaltı mı?” demiş ise pozisyonu vermeyeceksin. Çünkü penaltının “mı?” sı olmaz. Penaltıyı verdiğinde hiç kimse sesini çıkaramamalı. Demek ki hakem olarak şüphesi vardı. Yayıncı kuruluşun çektiği görüntülere göre bu pozisyon çok tartışılır. Zaten uzun zamandır maalesef maçların çekimleri kötü geliyor. Onlar da bizim kulüplere benzediler. Para verin tamam, hizmet yok!

++++

SERGEN YALÇIN: “ÇAK YAPSALARDI BARİ”

Birçok yazar gibi pozisyona ‘penaltı değil’ diyen Sergen Yalçın, ilginç bir noktaya parmak bastı. Sergen yaptığı açıklamada; ”Sen Fenerbahçe’ye maç kazandırırsan yarın Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor da da bize de ‘ÇAL’ diyecek. Çok ağır bir karar olmuş. Penaltı kararından sonra Gökhan’ın kale arkası hakemine yaptığı hareket neydi öyle? Gecenin olayıydı bence. Bir de çak yapsalardı bari.” dedi.

+++++

Ahmet Çakar: Hakemin hediyesi

Öncelikle şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Fenerbahçe, dün gece hakem Ali Palabıyık’ın hediyesi olan bir penaltıyla 3 puanı kazandı. Ve üstelik penaltıyı hakem Palabıyık değil, çizgi hakemi verdi. Öncelikle bu tür penaltıyı çizgi hakemi vermemeli. Çünkü pozisyonu sadece görüyor ama olayı yaşamıyor. Ceza alanı içinde Gökhan’a bir el uzanıyor, temas ediyor. Gökhan Gönül teması hissedip bir adım sonra kendini yere bırakıyor. İşte yapılan hareketle düşme arasındaki bağlantıyı, ancak o anda sahada olan hakem hissedebilir ya da görür. Böylesi bir penaltıyla, o ana kadar kalesini çok iyi savunan, çok iyi kapanan Gaziantepspor’un yenilgisi Fenerbahçe’nin galibiyetine gölge düşürdü.

+++++

GÖKHAN GÖNÜL SOSYAL MEDYADAN CEVAP VERDİ
Fenerbahçeli yıldız futbolcu Gökhan Gönül sosyal medya twitter hesaına şöyle yazdı: Rakibe dokunmanın azını çoğunu tartışmak tamam da. Orta sahada bile rakibini çeken bir oyuncu sarı kartla cezalandırılırken ceza sahası içinde rakibini çekmenin azını çoğunu tartışmak komik. Bana küfredenler önce kendi karakterinize bakın sonra beni eleştirirsiniz.

Milli futbolcu Gönül maç sonrası kendisini eleştiren ve hakaret edenlere sosyal medya üzerinden bu şekilde cevap verdi.

Spor gündeminde Fenerbahçe’yi eleştiri yağmuruna tutanlar maçın esas sonucunun berabere olduğu verilen penaltının Fenerbahçe’y kurtarmak adına verildiği yönünde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here