Türkiye prangalarından kurtulacaktır

Türkiye prangalarından kurtulacaktır

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Gaziantep Şube Başkanı Mustafa Yıldız, 16 Nisan’da yapılacak olan referandumda çıkacak güçlü bir halk desteği ile Türkiye içerdeki ve dışardaki prangalardan önemli ölçüde kurtulacağını söyledi.

16 Nisan da yapılacak referandumun önceki referandumlardan farklı bir özellik arz ettiğini belirten Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Gaziantep Şube Başkanı Mustafa Yıldız, “16 Nisan’da yapılacak olan referandumda çıkacak güçlü bir halk desteği ile Türkiye içerdeki ve dışardaki prangalardan önemli ölçüde kurtulacak, geleceğe daha bir güvenle bakacaktır. Bu referandumun ardından devletin kendini milletin değerlerine göre yeniden dizayn edeceğine inanıyorum. Milletin değerleri ile çatışan devlet anlayışı sona erecektir” dedi.

“REFERANDUM TÜRKİYE İÇİN BİR DÖNÜM NOKTASIDIR”

Referans Gazetesi’ne konuşan Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Gaziantep Şube Başkanı Mustafa Yıldız “16 Nisan Referandumu önceki referandumlardan farklı bir özellik arz etmektedir. İlk kez etkisi Türkiye’nin iç politikası ile sınırlı kalmayacak bir referandumun arefesindeyiz. Küresel güçlerin Türkiye’deki referanduma gösterdikleri aşırı ilgi (!) ve Türkiye ile ilişkilerinin bozulması pahasına -tıpkı bir iç politika aktörü gibi- taraflarını açık bir biçimde belli etmeleri bu referandumun sonuçlarının ve , beklenenin ötesinde olacağını gösteriyor. Görünen o ki, referandum Türkiye için bir dönüm noktası olacaktır” diye konuştu.

“MİLLETİN DEĞERLERİ İLE ÇATIŞAN ANLAYIŞ SONA ERECEK”

Referandumda çıkacak güçlü bir halk desteğinin Türkiye’yi içerden ve dışardan tüm prangalarından kurtaracağını söyleyen Yıldız, “Bu referandum ile birlikte küresel güçlerin maşası olan parelel yapılar ve terör örgütleri gücünü kaybedecek, iç sorunlarla uğraştırılan eski Türkiye geride kalacaktır. Referandumun güçlü bir halk desteğiyle geçmesi durumunda Türkiye içerdeki ve dışardaki prangalardan önemli ölçüde kurtulacak, geleceğe daha bir güvenle bakacaktır. Bu referandumun ardından devletin kendini milletin değerlerine göre yeniden dizayn edeceğine inanıyorum. Milletin değerleri ile çatışan devlet anlayışı sona erecektir” dedi.

AHMET YAVUZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here