2016-03-31-oyuna-gelmeyecegiz

Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Ali Şahin, aynı dili konuşan, aynı kıbleye yönelen, aynı inanca sahip Araplar arasında 22 sınır oluşturulduğunu ve her bir ülkenin bir diğer ülkeyle sınır problemi yaşadığını ifade etti.

Şahin, “Allah’ın kaderini yazdığı Türk-Kürt kardeşliğini hiç kimse bozamayacaktır” dedi.

AB’nin hayata geçirilen en önemli ve başarılı projelerden biri olduğunu aktaran Şahin, AB’nin aynı zamanda 28 ülkenin bir araya gelerek birçok farklılığı, sınırı ortadan kaldırarak ekonomik, siyasi ve coğrafi anlamda bir bütünleşmenin başarısı olduğunu vurguladı.

YENİ SINIRLAR

Dünyanın batısında bütün sınırlar ortadan kaldırılırken, doğuda ise suni sınırlarla kültür ve coğrafyaların birbirlerinde ayrıştırıldığını, çatışma ortamları yaratıldığını söyleyen Şahin, Türkiye içinden de yeni sınırlar peşinde koşan bir takım çevrelerin bulunduğuna dikkati çekti.

OYUNA GELMEYECEĞİZ

Şahin, “Biz, bunlara asla müsaade etmeyeceğiz. Bu coğrafyanın kardeşliği, büyümesi, kalkınması, yeni sınırlarla değil, var olan her türlü sınırları ortadan kaldırmakla ancak mümkün olabilir. Maalesef bu coğrafyayı ancak bölerek, sınırlara ayırarak çatıştırıyorlar. Çatıştırarak zayıflatıyorlar. Zayıflatarak sömürülebilir hale getiriyorlar. Bizi bölebildikleri kadar bölmeye çalışacaklar çünkü bu coğrafyayı bölebildikleri ölçüde sömürebilecekler ve birileri batıda muhteşem ve muhkem şehirlerde rahat bir yaşam sürecek. Bu oyuna gelemeyeceğiz”Proje kapsamında İstanbul, Adana, Antalya, Konya, Samsun, İzmir, Malatya, Gaziantep, Bursa, Van, Erzincan ve Ankara’da AB destek türlerinin tanıtıldığı çalıştaylar gerçekleştirilecek.

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here