Gaziantep’te Seyyah Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün organize ettiği Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarının üçüncüsü tüm Türkiye ve dünyada olduğu gibi Gaziantep’te de başarıyla tamamlandı.
Gaziantep’te, 3.300 kişinin başvurduğu sınav Gaziantep’teki 4 okul ile Nurdağı, İslahiye, Araban ve Nizip ilçelerinde gerçekleştirildi. Yarışmaya Türkiye’nin değişik yerlerindeki 109 cezaevinden toplam 7 bin 282 mahkum ve engelli katıldığı sınav sorunsuz bir şekilde tamamlandı.
Türkiye genelinde 81 ilde, 679 ilçede, 1.238 okul ve 11.571 sınıfta, 11 bin 723 gözetmen ile birlikte tertip edilen sınava 7’den 70’e herkes katılma imkanı buldu. 14 yaş altı yarışmacılar 80 soruyu, diğer yarışmacılar 100 soruyu 120 dakikada cevapladı.Sınavda, yaş ve ihtisas durumuna göre 5 kategoride kayıtlar alındı.

Seyyah Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Genel Koordinatörü Mehmet Tandırcıoğlu yaptığı açıklamada; “Heyecan ve coşku içerisinde bir sınavımızı daha başarıyla gerçekleştirdik. Hem tertip heyetimiz hem de yarışmacılarımız, hayır yarışında birinci olmak için kıyasıya gayret gösterdi. Organizasyona katkı sağlayan ve katılan herkese ayrı ayrı tebrik ve teşekkürlerimizi iletiyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here