birlik-ve-beraberlik-hakim-olmali-1441958861-18039688686

Hemşehri Dernekleri Platformu tarafından sağduyu çağrısı yapıldı.  Platform adına konuşan Gaziantep Sivaslılar Derneği Başkanı Şerafettin Korkmazer, Elbeyliler Derneğinde düzenlenen basın toplantısında, Türkiye’de en kısa sürede birlik ve beraberliğin hakim olmasını diledi.

Birlik ve beraberliğin gücünü ve değerini burada yıllarca gösterdiklerini vurgulayan Korkmazer, “Analar ağlamasın, ocaklar sönmesin, gencecik fidanlar devrilmesin, ülkemizde savaş yerine barış, düşmanlık yerine kardeşlik hakim olsun diye tüm sivil toplum kuruluşları bir araya geldik. Kürt, Arap, Türkmen demedik, aynı halayda el ele tutuştuk. Aynı gözyaşında ağladık. Şimdi bu kötü günlerde de yine gönüllerimizin acısıyla el ele tutuşup bu terörü kınadığımızı bildiriyoruz” dedi.

Terörle mücadelenin, milletle, teröristler ve onlara destek verenlerin mücadelesi olduğunu ifade eden Korkmazer, Çözüm Süreci’nden vazgeçilmemesini istedi.Korkmazer, köklü çözümün vatan ve inanç kardeşliğinde aranması gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:”Ülkemiz, içine sokulmak istenilen savaş ve terör ortamından bölge ülkeleriyle teröre karşı ittifak kurarak, kararlı bir tutum sergileyerek çıkabilir. Terörün kışkırtılmasına yönelik karanlık senaryoların bedeli, gençlerimize ve sivil halka ödetilmektedir. Terörü yapanları da terörden nemalananları da şiddetle kınıyoruz. Tüm yurttaşlarımızı, Türk ulusunun vatanı ve ulusu ile bölünmez bütünlüğü için görev başına davet ediyor, şehitlerimizi saygı ile anıyoruz.”

Açıklamanın ardından şehitler için dua edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here