136383

 

Başkan kısaca “Her kes servisçilik yapamaz” diyor ama anteppress olarak velilerden, servisçiler konusunda çok sayıda şikayet ve tepki mesajı alıyoruz.

Gaziantep Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Genel Kurulu’nda adaylığının düşürülmesinden dolayı başkanlık görevine yeğeni Selçuk Özcan’ı gösterdiklerini söyleyen İsmet Özcan, esnafa yönelik çok ciddi projeler geliştirdiklerini belirtti. Başkanlık görevine kimin geldiğinin önemi olmadığını ifade eden Özcan, amaçlarının hizmet olduğunu vurguladı.
“ODAMIZA YAKIŞIR HİZMET BİNASI YAPACAĞIZ”
Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası’nı daha iyi noktalara taşımak amacıyla çalışacaklarını dile getiren İsmet Özcan, bundan sonra herkesin servisçilik yapamayacağını bildirdi. Özcan, “Odamıza 15 gün içinde 3 adet yedek araç alacağız. Bunun yanında odamızın tüm gelir ve giderlerini internette yayınlayacağız. Böylece halkımıza ve esnafımıza hesap vermiş olacağız. Odamızın sistemini tamamıyla değiştireceğiz. Güler yüzlü, esnaf odaklı hizmet vermek için odamızda çalışan personellerin davranışlarına dikkat etmelerini sağlayacağız. 2002 yılında kurulan odamızın bir taşı bile yok. İnşallah bizler odamıza çok şey kazandırmak için mücadele edeceğiz. Şuanda odamızın kendisine ait bir hizmet binası yok. Bizler inşallah en yakın zamanda odamıza yakışır hizmet binası da yaptıracağız. Projelerimiz arasında şuanda kıymetsiz olan S plakalarının değerlendirilmesi ve başka iş yapamayıp servisçilik yapmak isteyenleri engellemek amacıyla da çalışmalarımız olacak” dedi.
“BİZLER GELECEĞİMİZİ TAŞIYORUZ”
Servislerde Gaziantep’in geleceğini taşıdıklarını anlatan Özcan, “Bizim mesleğimiz çok önemli meslektir. Çünkü servisçiler olarak bizler candan daha önemli olan çocuklarımızın canlarını taşıyoruz. Gazi şehrimizin geleceğini taşıdığımız için işimizi çok dikkatli ve hassas bir şekilde yapacağız. Yeni yönetim olarak bizler bu işi güler yüzlü gerçek manada yapabilecek profesyonel insanlarla çalışmak istiyoruz. Hiç bir şey yapamayıp da servisçilik yapan insanlarla çalışmak istemiyoruz. Bu sebeple de Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Büyükşehir Belediye Başkanlığımız ile işbirliği yaparak servis şoförlerimizin hizmet içi eğitim almalarını sağlayacağız. Şuanda bazı servisçi arkadaşlarımızın arabalarında bulunan havalı kornaları ve değişik ışık sistemlerini kullanmalarına izin vermeyeceğiz. İlerleyen zamanlarda arkadaşlarımızın tek tip kıyafet giydirmeyi düşünüyoruz. Biz bugüne kadar bazı kesimin desteklediği başkan adayıydık ancak bundan sonra tüm esnafımızın başkanı olacağız” diye konuştu.
“HİZMET İÇİN GÖREVE GELDİK”
“4 aydan beri İsmet Özcan ve ekibi olarak seçimlere hazırlandık” diyen Özcan, “Son dakikada verilen itiraz dilekçesiyle benim adaylığım düşürüldü. 24 saat zamanımız vardı. Bu zaman zarfında bizlerde yeğenim Selçuk Özcan’ı aday olarak gösterdik. Selçuk Özcan şuanda resmi başkan oldu. Bizlerde danışman olarak bizim yönlendirmemiz doğrultusunda bu projeleri gerçekleştireceğiz. Bizim hiç bir şekilde ayrımız gayrımız yoktur. Amacımız esnafımıza ve vatandaşlarımıza kaliteli hizmet sunabilmektir. 24 saat ben ve ekibim esnafımızın emrinde olacağız. Çok şükür seçimi kazasız ve belasız bir şekilde bitirdik. Ben  ve ekip arkadaşlarım servisçilik mesleğini daha iyi noktalara taşıyacağımıza dair esnafımıza ve vatandaşlarımıza söz veriyoruz. Artık yeni dönemde basınla iç içe olarak da proje ve çalışmalarımızı duyurmaya gayret göstereceğiz. Servisçi esnafımıza yönelik ise zaman zaman çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz. Seçimlerde bizlere ilgi gösteren ve seçimin huzur ortamında geçmesine vesile olan başta birlik başkanımız Ömer Küsbeoğlu’na, birlik yardımcımız Salman Çelik Adam ile seçimlerde aday olan Sedat Özdem, Cengiz İşbilir, Cengiz Topel Özdemir’e ve bizlere destek veren vermeyen tüm esnafımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here