37520Filistin Parlamentosu’nda bu sabah (21 Mayıs Çarşamba), geçen yıl Mart ayında vefat eden milletvekili Meryem Ferhat “Ümmü Nidal”in hayat hikayesini anlatan “Sünbüle ve Seyf” (Başak ve Kılıç) kitabının tanıtım ve imza töreni yapıldı.

 

Esirler Bakanı Ataullah Ebu’s-Sebh tarafından kaleme alınan ve Filistin Parlamentosu tarafından yayınlanan kitabın dağıtıldığı törene, Filistin Başbakan Yardımcısı Ziyad Ez-Zaza, bakanlar ve birçok milletvekili ile Filistinli grupların temsilcileri katıldı.

 

Filistin Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr, Ümmü Nidal’in değerler ve ahlak ansiklopedisi olduğunu, fakirleri ve mücahitleri sevdiğini belirterek, “modern çağın efsanesi” olarak nitelendirdiği Ümmü Nidal’in sevgisini Filistinlilerin kalplerine kazıdığını, üç oğlunu şehit vererek ümmete cihat ve direniş dersi verdiğini söyledi.

 

Kitabın yazarı Ataullah Ebu’s-Sebh de Filistin Parlamentosu tarafından mücahide Ümmü Nidal’in hayat hikayesini yazmakla görevlendirildiğini ve bundan gurur duyduğunu ifade ederek, Ümmü Nidal’in dünyada benzeri olmayan eşsiz bir örnek ortaya koyduğuna ve üç çocuğunu canlarıyla Filistin’i savunmaya gönderdiğine dikkat çekti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here