DSC02166

 

GAZİANTEP MUHTAÇLARLA YARDIMLAŞMA DERNEĞİ UMUT DER YARDIMLARIN ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR

Gaziantep muhtaçlarla yardımlaşma derneği (Umut Der) yardımlarına ara vermeden devam ediyor. Aylık yardımlarının yanı sıra Suriyeli sığınmacı ailelere yardımlarını ara vermeden devam eden Umut Der 445 Suriyeli sığınmacı ailenin yüzünü güldürdü.

Gaziantep muhtaçlarla yardımlaşma derneği (Umut Der) yardımlarına ara vermeden devam ediyor. Aylık yardımlarının yanı sıra Suriyeli sığınmacı ailelere yardımlarını ara vermeden devam eden Umut Der 445 Suriyeli sığınmacı ailenin yüzünü güldürdü. Düzenli olarak yaptıkları yardımların yanında mayıs ayı içerisin de Suriyeli sığınmacı mültecilere yapılan yardım çalışmalarına değinen Umut Der Başkanı Ahmet Kurt konu hakkında bir açıklama yaptı.

Kurt;  Suriye’de çıkan iç savaş nedeniyle en fazla göç alan illerden biri Gaziantep’ tir. Özellikle son 3-4 aydır savaştan dolayı Suriyeli sığınmacılar akın akın hicret edip Gaziantep ilimize yerleşiyor. Gözlemlediğimiz ve kendileriyle konuştuğumuz kadarıyla mültecilerin artık başka çaresi olmayıp mecburiyetten ya canını ya da namusunu korumak için kaçıp ülkemize sığınmışlar. Biz Gaziantep Umut Der olarak şehrimize sığınan Suriyeli kardeşlerimize geldikleri gibi anında bir nebze de olsa dertlerine derman, onlara bir umut olmak için yardım elimizi uzattık. İfadelerini kullandı.

Daha öncede yaptıkları yardım faaliyetlerinden de bahseden Kurt, “Daha önce de aynı ailelere, ihtiyaçları doğrultusunda giyim ve gıda yardımı yapmıştık. Bu ailelere aylık yardım faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.  Kurt; Çalışmalarımıza ara vermeden, sıcağı sıcağına Suriyeli sığınmacıların yanlarında olduğumuzu gösterdik. Hayırseverlerin verdikleri yardımları bekletmeden Suriyeli mağdur, muhtaç ailelere ulaştırarak köprü görevini gördük. Bu yardımlarımızı bizzat yerine ulaştırarak onların dertlerine ortak olduk. Onların göz sevinci ve yüzlerindeki tebessüm olduk. Bizleri bu hayırlı çalışmada yaptıkları yardımlarla aracı kılarak, muhtaç ailelere yardımın ulaşmasını sağlayan Gaziantep’in duyarlı hayırseverlerine çok teşekkür ediyor ve rabbim verdiklerine bol bol rızıklar ihsan etsin. Dedi

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here