DSC02066

GAZİANTEP MUHTAÇLARLA YARDIMLAŞMA VE UMUT DERNEĞİ NİSAN AYI FALİYET RAPORUNU AÇIKLADI

 

Her ay yüzlerce aileye yardımlarını ulaştırarak halkın beğenisini kazanan Gaziantep umut der nisan ayında 850 aileye yardımda bulundu.

Gaziantep muhtaçlarla dayanışma ve umut derneği nisan ayı aylık faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı.  Gaziantep umut der başkanı Ahmet kurt: Öncelikle Regaip gecesinin akabinin de başlayan ve içerisinde rahmeti mağfireti ve bereketi barındıran üç ayların tüm İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını yüce rabbimizden niyaz ediyoruz. Rabbimize hamd olsun hayırseverlerin vesilesiyle ve kardeşlerimizin gayretiyle her geçen ay yardımlarımıza ivme kazandırarak devam etmekteyiz. Bilindiği üzere Nisan ayı peygamber (sav)’in dünyaya teşrif ettiği kutlu bir aydır. Nisan ayının manevi iklimini yaşarken çalışmalarımız, Allah’a hamd olsun bereketli geçti. Zira biz bu ayda 850 muhtaç ve mağdur ailelere yardımlarımızı ulaştırarak hayır dualarını aldık. Biz Gaziantep umut der olarak bu ay toplamda 47.200 TL değerinde; 200 aileye gıda,50 aileye kırmızı et,150 suriyeli mülteci ailelere sıcak yemek , 350 aileye giyim ve 100 aileye de ev eşyası yardımında bulunduk. Dedi.

20140305_115930

Gaziantep umut der başkanı Ahmet kurt son olarak: içinde bulunduğumuz üç aylar münasebetiyle tüm hayırseverlere tavsiyemiz üç ayları maddi ve manevi anlamda değerlendirmeleridir. Zira Üç Aylar, müminler için çok kıymetlidir. Çünkü Recep, Şaban ve en kıymetli ay olan 1000 ayın (yaklaşık 84 yıllık ömrün) meyvesini, sevabını ve faziletini içinde barındıran Kadir Gecesi’nin bulunduğu Ramazan-ı Şerif, Üç Aylar dediğimiz, bu mübarek zaman diliminin içerisinde gerçekleşmektedir.

Bu ayların, müminlerin kalplerinde önemli bir yere sahip olmasının sebebi, Hz. Peygamber sallallahu aleyhi vesellemin bu ayları övmüş olması ve bunun kıymetinin bilinerek değerlendirilmesinin; af, rahmet ve daha pek çok manevi nimete vesile olacağını ümmetine haber vermesidir. Dedi

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here