Ak Parti, 27. Dönem Milletvekili Adaylarına baktığımızda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “güçlü meclis” vurgusunu net olarak görmekteyiz. Listede çok yakından tanıdığım ve duruşuna, dava adamlığına şahitlik edeceğim/edeceğimiz; Ali Şahin, Hasan Turan, Yaşar Atılgan, Mehmet Baykurt, Mustafa Canbey, Sabri Balaban, Bülent Durgun gibi birçok değerli ağabeyimiz, dostlarımız da yer almakta. Rabbbim bahtlarıını açık etsin. Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun.

Halkın her kesimine inmeyi hedefleyen vizyonla Adaylar, gece gündüz durmadan, ilçe ilçe, kapı kapı dolaşarak 24 Haziran’a yoğun bir şekilde hazırlanmaktalar.

Ak Parti’nin 27. Dönem İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adaylarından uzun yıllar dostluğumuz olan Av. H. Mehmet Baykurt’la geçen gün Sultangazi Belediyesi’nin basın mensupları için vermiş olduğu sahurda karşılaşıyoruz. Kendisiyle uzun uzun sohbet etme imkanı buluyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülkemizi üst liglere çıkaracak projelerinin olduğundan bahsediyor. On altı yıllık kazanımların devam etmesi için ülkemizin Ak Parti iktidarına ihtiyacı olduğuna vurgu yapıyor, insanlarımızın basiret sahibi olduğunu ve verecekleri doğru kararla Cumhurbaşkanımızın yanında olacağından şüphelerinin olmadığını da ifade ediyor.

Bende, biraz kendisinden bahsedeyim yeri gelmişken.  Güzel insan can dost Baykurt,1972 yılı Adıyaman, Gerger doğumlu, evli ve üç çocuk babası. İlk orta ve lise eğitimini Adıyaman’da tamamlıyor, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’i bitiriyor. Yeni Ufuklar Politika Okulu’nda iki yıl siyaset eğitimi aldıktan sonra, Ak Parti Siyaset Akademisi ve Bahçeşehir Üniversitesi Yerel Yönetimler Akademisi’nde de eğitimler alıyor.

Baykut, AK Parti’nin kuruluş sürecinde aktif rol almış biri. 2004 yerel seçimlerinde AK Parti Eminönü Meclis Üyeliği, Encümen Başkanlığı ve Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmüş. AK Parti Eminönü Kadın Kolları Başkanı olan eşi Avukat Canan Baykurt ile birlikte, AK Parti Eminönü İlçe Kurucu Üyeliği’nde de bulundu. AK Parti Eminönü Seçim işleri Başkan Yardımcılığı ve SKM Başkanlığı görevlerini yürüttü. AK Parti’nin kuruluşundan bu güne kadar yapılan tüm seçimlerde aktif rol aldı ve halen AK Parti Bakırköy İlçe Başkanlığı üyesi.

Uluslar Arası Köprü Derneği Başkanlığıyla bilikte, Adıyamanlılar Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Hukuk Komisyonu Başkanı, Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcısı, Yeni Medeniyet Stratejik Düşünce Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, GAP Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak STK’larda hayır hasenat işlerinde de devam ediyor.

Dualarımız kendileriyle. Rabbim gayretlerini karşılıksız bırakmasın. Lütfundan başarı versin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here