uyusturucu-bagimlisi-genc-yasam-evinde-hayata-tutundu

Gaziantep’te uyuşturucu madde kullanmaya bağlı olarak yürüyemeyen ve sokakta yaşayan 27 yaşındaki Gökhan Kaya, Yaşam Evi’nde 10 ay süren tedavinin ardından sağlığına kavuştu. Uyuşturucudan kurtarılan Kaya, kendi başına yürüyebiliyor.

Kimsesi olmadığı için sokaklarda kalan ve uyuşturucu madde kullandığı için yürüme problemi başlayan Gökhan Kaya, Ocak ayında zabıtalar tarafından Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Yaşam Evi’ne götürüldü. Burada uzman doktorlar ve psikologlar eşliğinde tedavi edilen Kaya, uyuşturucu bağımlılığından kurtarıldı. Kaya, 10 boyunca uygulanan tedaviyle kendi başına yürümeye başladı.

Gökhan Kaya, sokaklardan ve uyuşturucudan kurtulduğu için mutlu olduğunu söyledi. Yürüyebilmesine katkı sunan doktorlara da teşekkür eden Kaya, şunları söyledi:

“Buraya gelince üzerimde çok ağır bir hastalık vardı. Üzerinde ağır bir hastalık vardı, ellerim açılmıyordu ve zayıftım. Burada gereken ilgiyi ve özeni gösterdiler. Tedavi oldum. Madde kullanıyordum ancak şu anda aklıma gelmiyor. Şu anda yürüyebiliyorum. Madde kullanmayanlar, bilemezler. Bana destek verenlere iyileşmeme katkı sunanlara teşekkür ederim.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here