Teknolojinin gelişmesi ile birlikte eğitimde sınır ve mekan kavramı ortadan kalkmıştır. Internet bağlantılı bir bilgisayar telekonferens gibi yeni teknolojiler uzaktan eğitimi olanaklı hale getirmiştir. Birçok üniversitede, eğitim merkezleri ve kurslar teknolojinin bu imkanlarını kullanmakta ve kursiyerlerine uzaktan eğitim fırsatı sunmaktadır. İş güvenliği ve sağlığı eğitim merkezlerinde de güvenlik kursu uzaktan eğitim ile verilmektedir.

Son zamanlarda yaşanan ölümlü meslek kazaları iş güvenliği ve sağlığı konusuna dikkatleri çekmiştir.  Varolan yönetmelik ve yasaların yeniden gözden geçirilerek revize edilmesini gündeme getirmiştir. 6331 sayılı yeni İş Güvenliği Yasası ile her iş yerinin iş güvenliği ve sağlığı uzmanı belgesine sahip mühendis ya da teknik eleman çalıştırması zorunlu hale gelmiştir. İş Güvenliği ve Uzmanlığı Belgesine sahip olmak isteyen mühendislik ve teknik okul mezunları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kurumlar-kurslar tarafından  verilen eğitimlere katılmak zorundadır. İş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi olmak isteyenler internet üzerinden 90 saatlik  güvenlik kursu uzaktan eğitimine, 90 saatlik güvenlik kursu örgün eğitimine katılmak ve 40 saat stajı tamamlamak zorundadır. Tema Akademi İş Güvenliği ve Sağlığı Eğitim Merkezine kayıt yaptırdıktan sonra, güvenlik kursunun uzaktan eğitimi için temaakademi.com.tr adresindeki web sayfamızda yer alan uzaktan eğitim butonundan ya da temauzaktanegitim.com adresinden mail adresi ve şifrenizi ile giriş yapabilirsiniz. Daha sonra sayfamızda belirtilen gün ve saatlerde email ve şifreniz aracılığıyla web sayfamız üzerinden verilen eğitimlere katılabilirsiniz. Uzaktan eğitim için internet bağlantısı olan bir bilgisayar gerekmektedir. Uzaktan eğitim sayfamızda yer alan hızlı yardım menüsünden derslere, eğitimcilere, testlere, görsel materyallere ihtiyacınız olacak her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. İş güvenliği ve sağlığı ile ilgili bilgi ve veriler info grafiklerle ayrıntılı ve basit olarak açıklanmıştır. İş güvenliği hakkındaki en son gelişmeler, haberler, eğitimlerimiz ve info grafikler için web sitemizdeki blogumuz bilgi ihtiyacınızı karşılıyacaktır.

İş güvenliği ve sağlığı uzmanı olmak istiyorsanız kurs seçimlerinizde size en uygun ücret ile en kaliteli hzimti verecek, her türlü donanıma sahip, teknolojinin sunduğu imkanaları en üst düzeyde kullanacak bir kurs seçmeniz başarılı olmanızda atacağınız ilk adım olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here