Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, seçim sonrası milletin takdirinin koalisyonu gerektirdiğine işaret ederek “Ümit ederiz ki bu koalisyonda da yapıcı şekilde ülke meselelerinin önümüzdeki dönemde çözülebileceği birliktelikler ve felsefe hüküm sürer” dedi.

Bakan Şimşek, AK Parti Gaziantep il teşkilatınca düzenlenen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, her zaman ülke menfaatlerini parti ve kişisel menfaatlerin üzerinde tutan bir anlayışa sahip bulunduklarını söyledi.

Seçim öncesi verilen vaatlerin sonuna kadar arkasında olduklarını ifade eden Şimşek, Gaziantep’i geliştirecek, refah seviyesini artıracak ve daha yaşanabilir kent haline gelmesini sağlayacak projelerin hayata geçirilmesi için her zaman takipte bulunacaklarını vurguladı.
Türkiye’nin zor bir coğrafyada yer aldığını dile getiren Şimşek, ülkede yaşayanlar şükrederek huzur içerisinde iftarını yaparken dünyanın farklı bölgelerinde durumun böyle olmadığına dikkati çekti.
Ramazan ayında bile zulmün devam ettiği, devlet niteliğini kaybetmiş coğrafyaların bulunduğunu aktaran Şimşek, şunları kaydetti: “Maalesef ramazanda bile kanın döküldüğü dönemden geçiyoruz. Biz Türkiye’deki istikrarın, huzur ortamının, kardeşliğin ve birlikteliğin değerini çok iyi biliyoruz. Bunun daha da pekişmesi için önümüzdeki dönemde bu güzel ülkemizin huzur, barış içerisinde daha yüksek refah seviyesini yakalayabilmesi için sizin de bildiğiniz gibi reformlar gerekiyor. Reformlar tabii ki ancak siyasi istikrarla uygulamaya konulabiliyor. Milletimizin takdiri şu anda koalisyon gerektiriyor. Ümit ederiz ki bu koalisyonda da yapıcı şekilde ülke meselelerinin önümüzdeki dönemde çözülebileceği birliktelikler ve felsefe hüküm sürer.”
Milletin sandıkta verdiği tüm mesajları aldıklarını vurgulayan Şimşek, parti teşkilatının bu konuda yoğun şekilde çalıştığını bildirdi.
“Yumruklar sıkılmasın”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül ise sandıktan “başımız gözümüz üstüne” diye nitelendirecekleri bir sonuç çıktığını söyledi.
Milletin ortaya koyduğu iradeye saygı duyduğunu ifade eden Gül, seçimin hemen ardından, il il millete nasıl daha iyi hizmet edilebileceğini araştırdıklarını vurguladı.
Gül, şu değerlendirmelerde bulundu:”Sonuçlara bakarak asla millete sırtımızı dönmeyeceğiz. Bilakis sonuçlar, milletimizle daha fazla omuz omuza çalışabileceğimiz günler için önemli mesajlar olmuştur. Bunun gereğini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Seçim öncesinde her fırsatta güçlü bir siyasi istikrarın her zaman koalisyondan daha yararlı olacağını dile getirdik ama sandıktan çıkan sonuç bu şekilde tecelli etti. Bizde bu yüzden 7 Haziran akşamından itibaren tüm kesimlere yumruklar sıkılmasın, aksine yumruklar açılsın, uzlaşı kültürüyle Türkiye için birlik beraberlik içerisinde çalışmaya hazır olduğumuzu söyledik.”
Haftaya meclis başkanı seçimlerinin yapılacağını hatırlatan Gül, Türkiye’nin geleceği için yapılması gereken önemli işlerin hızla sürdürülebilmesi için her zaman üstlerine düşen sorumluluğu yerine getireceklerini kaydetti.
Aynı sorumluluğun diğer yerlerde görülemediğini savunan Gül, Türkiye’de kullanılan her oyun karşılığının çıkacağı bir tablonun bir an önce oluşması temennisini dile getirerek milleti rahatsız edecek hiçbir oluşumun içerisinde yer almayacaklarını belirtti.
Yemeğe AK Parti Gaziantep milletvekilleriyle çok sayıda partili katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here