bozgeyik-toki-adi-altinda-rant-belediyeciligi-5827541_o

 

Saadet Partisi (SP) Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Bozgeyik, gerek Şehitkamil gerekse Şahinbey’de TOKI adı altında rant belediyeciliği yapıldığını söyledi.

Eski Tekel Caddesi’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Bozgeyik, “Burada 10 senedir kentsel dönüşüm adı altında mahallelerimizden Mithat Paşa, Çağlayan, Hürriyet, Kayaönü, Zeytinlik, Fevzi Paşa, Eydi Baba mahallelerimizde kentsel dönüşüm adı altında halk mağdur ediliyor ve onlara yerin gerçek değerini vermeden evlerinden çıkarılıyor. Gerek Şehitkamil de gerek Şahinbey de TOKI adı altında rant belediyeciliği yapmışlar ve yapmaya da devam etmektedirler.” diye konuştu. Garibanın, orta hallinin, esnafın ve asgari ücretlinin belediyesi olacaklarını dile getiren Bozgeyik, “Üzülmeyin, inşallah biz geliyoruz. Dün Merveşehir de ve Sefaşehir’de kentsel dönüşümlerde, Rahmet Deresi’ndeki küme evlerde kimseyi mağdur etmedik, inşallah sizleri de mağdur etmeyeceğiz. 30 Mart seçimleri bir dönüm noktası olacaktır. Rantiyeden yana olan belediyeler inşallah kaybedecek biz kazanacağız.” açıklamasında bulundu.

Bozgeyik, şunları söyledi: “Örneğin bu bölgede 4 kat evi olan altı dükkan olan 147 metrekare bir apartmana 250 bin TL, başka bir yere 3 katlı 80 metrekare 110 bin TL vererek zorla oradan çıkarıyorlar. Ancak biz SPbelediye başkanları olarak bu bölge halkına şunu söz veriyoruz. Inşallah biz belediyeye geldiğimiz de Ada Ada dönüşüm yapacağız. Örneğin bir adaya çok katlı binaya müsaade edeceğiz. Burayı yeşil alan içerisine alacağız. Sosyal tesis o adaların içerisinde olacak. Bu adayı mülk sahibi ile belediyemiz yaptıracak. Böylece hem mülk sahibi hem belediyemiz kazanacak, mülk sahibi ağlayan kişi olmayacaktır.” şeklinde konuştu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here