Gaziantep Valisi Erdal Ata öncülüğünde bir araya gelen milletvekilleri, belediye başkanları, rütbeli askerler, kurum müdürleri ve sivil toplum temsilcileri; bayram ziyaretlerinde bulundu.

Gaziantep Valisi Erdal Ata başkanlığında toplanan milletvekilleri, belediye başkanları, rütbeli askerler, kurum müdürleri ve sivil toplum temsilcileri; ilk olarak İl Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret ederek askerle bayramlaştı. İkinci ziyaret İl Emniyet Müdürlüğü Polisevi’ne yapıldı. Polisle bayramlaşan protokol heyeti, son olarak Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı binasında kamu görevlileri, sivil toplum örgütleri ve vatandaşla bayramlaştı.

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’nda konuşan Gaziantep Valisi Erdal Ata, Ortadoğu coğrafyasında yaşanan olaylar nedeniyle buruk bir bayram kutlandığını ifade etti.

Konuşmasına tüm İslam aleminin bayramını kutlayarak başlayan Vali Ata, şunları söyledi:

“Bayramlar herkesin bildiği gibi manevi duyguların en üst düzeye çıktığı, küskünlerin, dargınların barıştığı, küçüklerin, çocukların sevindirildiği, yaşlıların, hastaların, aile büyüklerinin ziyaret edilip elinin öpüldüğü önemli günlerden birisidir. Ama maalesef hem ülkemizde hem de İslam coğrafyasında bu bayramı üzüntü, acıyla kutluyoruz. Gazze’de bine yakın Müslüman kardeşimiz hayatını kaybetti, Suriye’de, Irak’ta binlercesi hatta Suriye’de yüz binlercesi hayatını kaybetti. Evinden, yerinden, yurdundan oldu. Ümit ediyorum hiç değilse bayramda kan dökülmez. Ramazan boyunca herkes basından, televizyonlardan izledi. Maalesef buralarda kan ve gözyaşı dinmedi. Temennimiz dökülen kanın, gözyaşının sona ermesi, diğer kıtalarda olduğu gibi İslam coğrafyasında da yaşayan Müslüman kardeşlerimizin barış, huzur içinde hayatlarını idame ettirmeleridir. Bu duygu ve düşüncelerle başta milletimiz olmak üzere tüm İslam dünyasının bayramını kutluyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here