Ata mesajında şu ifadelere yer verdi: “Aziz Milletimizin ve tüm İslam dünyasının manevi birlik ve beraberliğini tesis eden, insani vasıflarımızıcanlandırarak, milli ve manevi değerlerimizi güçlendiren değerlerimizden biri olan Kurban Bayramını milletçe, birlik ve beraberlik içerisinde bir kez daha karşılamanın sevinç ve huzurunu yaşıyoruz.

İnsanları ortak değerlerde buluşturan, gönüllerin yakınlaştığı, aramızda sevgi ve saygının geliştiği, birlik ve beraberliğimizin temel taşlarından biri olarak gördüğümüz bayramlarımızı, gelecek kuşaklara kültürel bir değerimizi en doğru şekilde aktarabilmek için fırsat olarak değerlendirmeliyiz. Bayramlarda, özellikle kimsesiz, yoksul ve yaşlı insanlarımızla daha yakından ilgilenilmeli, onlara gereken hassasiyet gösterilmelidir. Özellikle; bu topraklar uğrunda gazi olan kahramanlarımızı, evlatlarını bu vatan uğruna şehit veren ailelerimizi, fakir ve muhtaç vatandaşlarımızı, huzurevlerinde yaşamını sürdüren yaşlılarımızı, çocuk yuvalarımız ve yetiştirme yurtlarımızdaki çocuklarımızı ziyaret ederek, onların da bayram sevincini yaşayabilmeleri için, yalnızlık ve özlemlerini paylaşmalıyız. Hayatımıza sevgi, saygı, ahde vefa, birlik ve beraberlik, yardımlaşma, hoşgörü ve adalet kavramlarını yansıtabildiğimiz sürece, gönülden inanıyorum ki Gaziantep çalışkan ve girişimci insanlarıyla daha kalkınmış ve daha aydınlık günlere ulaşacak, cennet vatanımız da refah ve kalkınma yarışında güçlü adımlarla yoluna devam edecektir.

Yeter ki bizi biz yapan değerlere sahip çıkalım, birbirimize ve ülkemize olan sorumluluklarımızı hatırlayarak bayramlarımızı da anlamına uygun bir biçimde yaşayalım”

Ülkelerindeki karışıklıktan dolayı Gaziantep’e yerleşen Suriyelilere gösterilen hoşgörünün bayramda da gösterilmesi gerektiğini ifade eden Ata, “Ülkelerindeki kaos ortamından can ve mal emniyetini koruyabilmek için ülkemize sığınan Suriyeli misafirlerimizin ülkelerinden ayrı geçirdikleri bir bayramın daha hüzün ve burukluğunu azaltabilmek için bu güne kadar gösterdiğimiz hoşgörü ve kardeşlik hissiyatını, bu bayram daha çok sergileyelim. Bu kardeşlerimiz için oluşturulan barınma merkezlerinde Kurban Bayramı nedeniyle alınmış ilave tedbirler olmakla birlikte, şehir içerisinde ikamet eden Suriyeli komşularımıza bayramın barış, hoşgörü ve kardeşlik yönünü en iyi şekilde göstereceğinize yürekten inanıyorum. Bayramlarımızın en güzel gelenek ve hasletlerimizi koruma, yaşama ve yaşatma vasıflarıyla, bizleri daha da bütünleştirmesi, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesi temennisiyle Kurban Bayramının; ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bayram süresincegörev yapacak tüm kamu görevlilerimize başarılar diliyor, tüm mesai arkadaşlarımızın ve ailelerinin bayramlarını kutluyor, tüm Gaziantepli hemşehrilerime sevgi ve saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here