5811651904.11.201584150gaziantepgunes

Ak Parti’nin zaferi ile sonuçlanan 1 Kasım genel seçimi sonrasında gözler kurulacak hükümete çevrilirken, vatandaşlarda yeni hükümetten beklentilerini seslendirmeye başladı. Gaziantep’te Ak Parti’yi yeniden 2002 yılındaki oy oranına taşıyan seçmen, kurulacak hükümeten toplumsal huzurun ve ekonomik istikrarın sağlanmasını istedi.

1 Kasım genel seçimlerinin ardından gözler kurulacak hükümete ve çözüm bekleyen sorunlara çevrildi. Gaziantepli vatandaşlara 1 Kasım seçimlerini ve kurulacak hükümetten beklentilerini sorduk. Güneş Gazetesi aracılığıyla Ak Parti kurmaylarına önemli mesajlar gönderen vatandaşlar, özellikle barış, huzur ve istikrar ortak paydalı taleplerde bulundular. 

HALK İLGİYİ KARŞILIKSIZ BIRAKMAMIŞ

Görüşlerini aldığımız vatandaşlar Ak Parti Gaziantep milletvekilleri ve teşkilatları hakkında ilginç bir tespitte bulundular. Ak Parti’nin 2002 yılındaki gibi sahada çalışarak ziyarete geldiğine değinen esnaf, ‘’1 Kasım öncesi Ak Parti’nin tüm milletvekileri ziyarete geldi. Dmek ki 7 Haziran mesajı iyi okunmuş’’ dediler.

GÖRÜŞLER VE ENDİŞELER AYNI

Görüşlerini aldığımız vatandaşların büyük bölümü öncelik olarak toplum huzurunu işaret etti. Esnaf ekonomik istikrarın sağlanarak piyasaların hareketlenmesini isterken, emekliler, gençler ve hanımlarda verilen vaatlerin hızla hayata geçirilmesini istedi. Mahmut ÖZKILIÇ

İŞTE 1 KASIM GENEL SEÇİMİNİN ARDINDAN VATANDAŞLARIN YORUMU VE KURULACAK HÜKÜMETTEN BEKLENTİLER;

Nurettin Tayhan: “ Öncelikle İstikrarın devam etmesini ve huzur ortamı’nın yeniden  gelmesini  ayrıca; esnaf olarak ekonomi’nin canlanmasını istiyoruz.”

Ali Aksu: “Hükümetimiz vatana millete hayırlı olsun. En son 2002’de bu kadar esnafla ilgilenmişlerdi. Bu 1 kasım seçimlerinden öncede aynısını yaptılar ve kazandılar demek ki insana değer lazımmış.”

Süleyman Usta: “ Şu  anki durumdan çok memnunuz inşallah güzel işler yapıcaklardır. Esnafın yüzü gülüyor. Allah bu hükümeti başımızdan eksik etmesin.

Ümit Çifteli: “Kimse ölmesin herkes huzurlu ve mutlu olsun askerlerimiz ölmesin barış olsun hükümetten tek isteğimiz budur.”

Erol İçyer: “Hükümetin dik duruşunu esnaf olarak takdir ettik tek başına iktidar olması hasebiyle mükemmel işlerin altına imza atacaklarından kuşkusuz eminiz.”

Cem Dikici: “Kazanan parti olmadı bence Türkiye  kazandı. Mesele parti meselesi olmalı sadece insanların rahat ve huzur çerçevesi içerisinde hayat geçirmelerini istiyoruz. 

Zekeriya Kulaksız: “ Öncelikle huzurdan başka birşey istemiyoruz. Devletimiz terör illetini bitirip analar ağlamaz ise bizler o zaman huzurlu

oluruz.”

Hüseyin Kangal: “ Hükümetten beklentimiz. İlk başta terör’ün bitmesini ekonomi’nin canlanmasını ve işsizlik oranlarının en aza indirgenmesi yönünde çalışmalar yapmalılar.”

Abdurrahman Erdem: “ Sonuçlar iyi oldu bu nedenle umarız güzel işler yaparlar istikrar sağlanır. Doğuda insanlarımız ve askerlerimiz artık ölmesin  huzur istiyoruz.”

Şahin Emre Kaya: “Hükümetin kurulması çok güzel oldu. Esnafın işleri’nin düzeleceğine inanıyoruz. Umuyoruz ki bundan sonra herşey dülecektir.”

Nusret Bozkurt: “ Türkiye için inşallah hayırlı olur oyumuz boşa gitmesin diye kullandık. Ayrıca esnafa acilen cansuyu bekliyoruz. Esnaf çok zor durumda ödemeleri yapmakta zorlanır olduk. “

Muharrem Sevli: “ Öncelikle hükümetin yapacağı öncelikli şey hap, esrar, eroin, satanları takip etmelerini istiyoruz. Bu tür insanlar herkese zarar veriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here