Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen otobüs biniş kartı ‘Kart27’, vatandaşlar ve otobüs şoförleri tarafından tam not aldı.

Şehir içi ulaşımda vatandaşların uygun fiyata seyahat etmeleri amacıyla hayata geçirilen ‘Kart27’ vatandaşların uygun fiyata seyahat etmelerinin yanı sıra hayatlarını da kolaylaştırdı.

Otobüslere biniş ve inişlerde ‘para al, ver’ olayını ortadan kaldırmak amacıyla hayata geçirilen ‘Kart27’ ile otobüslere binişlerde kapı girişinde yoğunluğun da ortadan kaldırılması hedefleniyor.

Belediye otobüslerinin yanı sıra artık özel halk otobüslerde de geçerli olan ‘Kart27’ özel halk otobüs şoförlerinin de takdirini kazandı.

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet veren otobüslerden yararlanan vatandaşlar 2,5 TL’ye kullandıkları tek binişlik biletler yerine “Kart27” ile şehir içinde tam 1,5 TL, öğrenciler 1,20 TL’ye ekonomik ulaşım olanaklarından yararlanıyorlar.

Tramvaylarda da kullanılan Kart27’nin biniş fiyatları tam bilet 1 TL, indirimli, 0,50 TL olarak belirlendi. Kart27 kullanıcıları ulaşım imkanlarından, belediye otobüslerinde tam kart 1,50, indirimli 1,20 TL, özel halk otobüslerinde tam kart 2 TL, indirimli 1,50 TL’ye yararlanabiliyorlar.

Özel halk otobüs şoförleri, para ve kartın ikisinin bir işlemesinden dolayı sıkıntı duyduklarını paranın tam ortadan kaldırılmasıyla daha çok rahatlayacaklarını belirtti. Kart27’den memnun olduklarını belirten özel halk otobüs şoförleri, vatandaşın yanı sıra kendi işlerini de kolaylaştırdığını söyledi.

Vatandaşlar ise, ‘Kart27’ ile daha uygun fiyata otobüslere bindiklerini ve ‘Kart27’den memnun olduklarını vurguladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here