AK Parti’nin 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde 27. Dönem Gaziantep Milletvekili adayları belli oldu. Dün saat 17:00’da YSK’ya teslim edilen listede sürpriz isimler yer aldı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül listede ilk sırada yer alırken, Mevcut Milletvekillerinden Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan ve Nejat Koçer de listede kendine yer buldu. Önceki dönemlerde AK Parti’den Milletvekili olan Derya Bakbak ve Ali Şahin’in yanı sıra Serpil Kavrak’ın da ismi listede yer aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük bir vefa örneği göstererek geçen yıl vefat eden AK Parti Gaziantep milletvekili Abdulkadir Yüksel’in oğlu Müslüm Yüksel’i listenin 7. sırasında aday göstermesi ise herkes tarafından takdirle karşılandı. Liste’nin 8.sırasında da Mehmet Sait Kirazoğlu yer aldı. Liste’nin diğer önemli bir ismi ise AK Parti’nin kurucularından ve 2001-2009 yılları arasında İl Başkan Yardımcılığı ile SKM Başkanlığı görevini yürüten Avukat Yaşar Atılgan oldu. Büyük Birlik Partisi İl Başkanı İhsan Kaya AK Parti’nin Gaziantep Milletvekili Aday listesinde 11. sırada yer alırken, Hatice Merve Tatar, 12. Muhammed Melaz Aktoğ 13. Mahmut Burak Kızılelma ise 14.sırada yer aldı.

TAYYAR, ŞİMŞEK VE CANAN CANDEMİR LİSTEDE YOK

Gaziantep’te özellikle Şamil Tayyar’ın listede yer almasına kesin gözüyle bakılırken, listede yer almaması şaşkınlıkla karşılandı. Milletvekili listelerinde yer almayan Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in ise seçimden sonra kabinde yer alacağı tahmin ediliyor.

Cumhur ittifakı olarak AK Parti ile birlikte seçime giden Büyük Birlik Partisi’nin İl Başkanı İhsan Kaya AK Partinin Gaziantep Milletvekili Aday listesinde 11. sırada yer aldı. Listede yer almayan bir başka isim ise Gaziantep Milletvekili Canan Candemir Çelik oldu.

 HABER MERKEZİ

İşte AK Parti Gaziantep milletvekili adayları.

1.Abdulhamit Gül

2.Mehmet Erdoğan

3.Ahmet Uzer

4.Abdullah Nejat Koçer

5.Derya Bakbak

6.Ali Şahin

7.Müslüm Yüksel

8.Mehmet SaitKirazoğlu

9.Yaşar Atılgan

10.Serpil Kavrak

11.İhsan Kaya

12.Hatice Merve Tatar

13.Muhammed Melaz Aktoğ

14.Mahmut Burak Kızılelma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here