İslahiye’ deki Suriyeli sığınmacı çocukların eğitim koordinatörlüğü görevinden Maarif Vakfı Kilis direktörlüğüne atanan Kasım Tahiroğlu​ için öğretmen ve öğrenciler tarafından veda yemeği verildi.

İlçe Belediyesi sosyal tesislerindeki yemeğe; Kaymakam Ramazan Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çetin, Şube Müdürleri Mustafa Özdemir, Yüksel Beroje, Bir ve iki nolu çadır kent yetkilileri, çadır kentlerdeki ve kent merkezindeki geçici eğitim merkezinde görev yapan Suriyeli öğretmenler katıldı. Yemekte Kaymakam Yıldırım, “Tayini çıkan Tahiroğlu’ na Suriyeli çocuklarımızın eğitim öğretim almaları yönündeki gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür edip yeni görevinde başarılar dilerim” dedi.

Suriyeli öğretmenler adına konuşan 1 nolu Çadır Kent Okul Müdür Yardımcısı Abdulhalik Baredey ise, “Kendilerine kucak açan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Kaymakama ve tüm görevlilere teşekkür ederek savaşın biran önce bitmesini dileyerek barış ve huzura ulaştıklarında bizlere kucak açan sizleri ülkeme davet ediyorum” diye konuştu.

Eğitim Koordinatörü Kasım Tahiroğlu​ ile birlikte çadır kentlerdeki eğitim çalışmalarını kapsayan slayt izlenirken duygulu anlar yaşandı. Suriyeli öğretmenler tarafından  hazırlanan çiçek, kara kalem resim çalışması ve plaket Kaymakam Ramazan Yıldırım ile birlikte Kasım Tahiroğlu​’na verilerek teşekkür etti.

 

DHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here